1. W naszej wspólnocie zakonnej i w parafii witamy młodych salezjanów, którzy rozpoczynają przygotowanie do złożenia ślubów wieczystych (na całe życie) posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Ogarnijmy ich naszą modlitwą, by świadomie i odpowiedzialnie podjęli drogę, do której wzywa ich Jezus.
   
 2. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna. Księga trzeźwości wyłożona przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
   
 3. Tornistry do szkoły, które wypełnialiśmy przyborami przynosimy dziś na mszę św. o g. 11.00 w procesji z darami.
   
  1. Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w środę o g.18.00.Nowenna do NMP Wspomożenia wiernych z racji 24 dnia miesiąca w piątek o godz.18.00
    
 4. Młodzież z naszej parafii wyjeżdża na Boski Festiwal do Trzcińca. Polecajmy ich opiece Matki Najświętszej, by bezpiecznie przeżyli ten czas i powrócili uświęceni.
   
 5. Za tydzień, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.
   
 6. Trwają zapisy na pielgrzymkę: do Rzymu, Loreto, Monte Cassino, Asyżu, Wenecji – 22-28 września tel.: (58) 671 49 59.
   
 7. Prasa religijna: Gość niedzielny, Nasza Arka.
   
 8. Dziękuję tym, którzy zadbali o groby bliskich na naszym cmentarzu.
   
 9. Solenizantom i jubilatom niech błogosławi dobry Pan Bóg a Maryja wspiera w codziennym pielgrzymowaniu wiary.
   
 10. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do Pana:
  śp. Maria Jelito, l 83, zam. u. Rodziwiczówny
  śp. Zbigniew Papierowski, l.40, zam. ul. Saperów, pogrzeb w środę

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.