XX Niedziela zwykła, 14 sierpnia 2011 roku

 1. W tym tygodniu nasi parafianie pielgrzymowali do Częstochowy między innymi z XX Salezjańską Pielgrzymką Ewangelizacyjną, która wyruszyła ze Szczańca a dziś dotarła na Jasną Górę. 
 2. Inni parafianie wyruszyli na Światowy Dzień Młodzieży do Madrytu.
 3. Dziś przed kościołem trwa zbiórka dla głodujących w Afryce, w Południowym Sudanie i Erytrei.
 4. Trwają przygotowania do Pielgrzymki do Swarzewa, która wychodzi z naszej parafii 3 września br. na odpust Narodzenia NMP (Matki Boskiej Siewnej). 
 5. 14 sierpnia - uroczystość koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Królowej, Matki Nadziei i 70 rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego. Uroczystości odbędą się o godz. 10.00 w kościele pw. św. Antoniego w Gdyni, ul. Ujejskiego 40, Wzgórze św. Maksymiliana. Przewodniczyć im będzie J. E. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. 
 6. W poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boże zielnej). Rozkład Mszy św. jak w niedzielę. Na zakończenie każdej mszy św. święcimy zboża, zioła i owoce. 
 7. W poniedziałek 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada również 91 rocznica bitwy warszawskiej i Dzień Wojska Polskiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, pocztów sztandarowych. 
 8. Po mszy św. w procesji udamy się do miejsca spoczynku Obrońców Ojczyzny 1939 roku oraz innych miejsc pamięci narodowej.
 9. W środę wspominamy w liturgii św. Jacka, wieczorem nabożeństwo do MB Wspomożenia Wiernych o godzinie 18.00
 10. W sobotę wspominamy św. Bernarda opata i doktora Kościoła
 11. Zapraszam do lektury „Naszej Arki” i „Gościa niedzielnego” z Akatystem na płycie CD.
 12. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech strzeże Boża Opatrzność, a Maryja wspomaga w przezwyciężaniu codziennych trudów. 
 13. Ostatnio z naszej parafii odeszli do Boga:
  + Zofia Nastały, lat 50, zam. ul. Kasztanowa
  + Nadzieja Molińska, lat 94, zam. ul. Kazimierska
  + Edmund Fobke, l. 75, zam. ul. Brzozowa
  + Stanisław Hope, l. 73, zam. Tysiąclecia
ks. Waldemar Łachut, proboszcz