XVIII Niedziela zwykła, 31 lipca 2011 roku

 1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień poświęcony trzeźwości narodu. Zachęcam do podjęcia trudu sierpniowej abstynencji w imię zachowania własnej wolności jak i ofiary za tych, którzy sami nie są w stanie się podnieść.
 2. Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka w poniedziałek o godzinie 8.00
 3. W czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.
 4. Nabożeństwo różańcowe za wiernych zmarłych we wtorek o godzinie 18.00, a po nim Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.30.
 5. Nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Wspomożenia Wiernych środę, o godzinie 18.00
 6. W I czwartek miesiąca, modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych. Pamiętajmy o naszych parafianach, o kl. Krzysztofie Tomeczkowskim, przebywającym na asystencji we Włoszech, o s. Małgorzacie, która w tym roku złoży śluby wieczyste. Módlmy się za wszystkimi powołanymi do służby w Kościele i dziękujmy za dar Eucharystii dla nas.
 7. W I piątek miesiąca będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Przypominam o Komunii św. wynagradzającej przyjmowanej przez 9 pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, dla dorosłych pół godziny przed każdym nabożeństwem.
 8. Msza św. dla dzieci i młodzieży w I Piątek o godz. 17.00
 9. I Sobota miesiąca – Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci o godz. 8.00; o godz. 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 10. Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 18.00.
 11. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi w sobotę o godz. 8.30. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.
 12. W sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 13. Za tydzień I Niedziela m-ca – o godz. 12.30 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 14. Do Częstochowy na Światowy Kongres ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych wyjeżdża grupa czcicieli Maryi Wspomożycielki. Kongres Pod hasłem „Totus Tuus – Cały Twój” odbędzie się w dniach 3-6 sierpnia 2011 r. Informacje dla wyjeżdżających w zakrystii (Msza św. 3 sierpnia o 7.00 w par. NMP WW, wyjazd o 7.30).
 15. Zakończył się obóz Salosu z dziećmi i młodzieżą naszej parafii w Borach Tucholskich Serdecznie dziękujemy organizatorom i wychowawcom.
 16. Powrócili Parafianie powrócili z Pielgrzymki po sanktuariach. Serdecznie Bóg zapłać za modlitwę w świętych miejscach.
 17. Zachęcam do lektury
  1. „Gościa niedzielnego”
  2. „Listu” – poświęconego dorosłym dzieciom alkoholików.
 18. Polecamy Bożej Opatrzności parafian pracujących i wypoczywających oraz naszych Gości: dzieci, młodzież i dorosłych przebywających na wakacjach.
 19. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech Boża Opatrzność strzeże, a Maryja wspomaga w przezwyciężaniu codziennych trudów.
 20. W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  1. Stanisław Mitura, lat 90, zam. ul. Wiśniowa,
  2. Alfons Melcer, lat 88, zam. ul. Toplowa,
  3. Leokadia Wakuła, lat 76, zam. Starogard Gd.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 Ks. Waldemar Łachut, proboszcz