1. Dziś w parafii Słowo Boże głosi ks. Mirosław Cybulski rekotor Seminarium Redemptoris Mater w Winnicy z Ukrainy.
   
 2. Naborzeństwo Fatimskie i procesja wokół kościoła wponiedziałek 13 sierpnia, po mszy św. wieczornej.
   
 3. Peregrynacja Ikony Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” 14 sierpnia 2012 .
  godz. 17.40 powitanie w Katedrze w Oliwie (przy drzwiach głównym), Akt Zawierzenia w obronie życia.
  godz. 18.00 Eucharystia w Katedrze Oliwskiej w intencji szacunku i obrony ludzkiego życia na każdym etapie jego rozwoju pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.
  godz. 16.00 Aula Jana Pawła II w Gdańsku Oliwie wykład dra Tadeusza Wasilewskiego, specjalisty od NaProTechnologii, pt. Możliwości współczesnej medycyny a pomoc niesiona małżonkom dotkniętym niepłodnością. Wstęp wolny.
   
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w środę 15 sierpnia. Głosimy w ten sposób prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji.
   
 5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
   
 6. Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala-Kończak zaprasza mieszkańców miasta w Dniu Wojska Polskiego w 92 rocznicę Bitwy Warszawskiej, na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, która odbędzie się w środę 15 sierpnia 2012r. o godz. 12.30 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Świętej składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej z udziałem wojskowej asysty honorowej.
   
 7. Diecezjalne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP i poświecenie Pomnika bł. Jana Pawła II i Prezydenta Ronalda Reagana 15 sierpnia 2012. Zapraszamy do udziału  w środę, 15 sierpnia br. o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Msza się połączona z modlitwą w intencji Ojczyzny z okazji Święta Wojska Polskiego sprawowana będzie pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Tego dnia o godz. 16.00 odbędzie się także poświęcenie odsłoniętego już Pomnika Jana Pawła II i Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana, który został ufundowany przez Społeczeństwo Wybrzeża z inicjatywy Stowarzyszenia „Godność”. Jest on podziękowaniem bł. Janowi Pawłowi II i wybitnemu mężowi stanu Ronaldowi Reganowi za wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości.
   
 8. Nabożeństwo ku czci NMP Wspomożenia Wiernych w środę o godzinie 18.00.
   
 9. Trwają zapisy na pielgrzymkę: do Rzymu, Loreto, Monte Cassino, Asyżu, Wenecji – 22-28 września tel.: (58) 671 49 59. 
   
 10. Prasa religijna: Gość niedzielny.
   
 11. Solenizantom i jubilatom niech błogosławi dobry Pan Bóg a Maryja wspiera w codziennym pielgrzymowaniu wiary.
   
 12. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli: do Pana: śp.