1. Wszystkich Świętych. 1 listopada, przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że jest to Święto nakazane, czyli w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.Msze św. o g. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30-na cmentarzu, 18.30. O godz. 11.30 procesja na cmentarzu parafialnym. Nie ma mszy św. o 15.00.
 2. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach 1-8 listopada
  Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za cierpiących w czyśćcu, jeśli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią zwykłe warunki: przyjęcie sakramentu pojednania i pokuty, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa wg intencji Ojca św.
 3. Cmentarz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. W sobotę 1 listopada procesja na cmentarzu parafialnym od godz. 11.30 do 12.30. Msza święta na cmentarzu Parafialnym o godzinie 12.30. Procesja na cmentarzu przy ul. Kościelnej z różańcem za zmarłych w Dzień Zaduszny 2 listopada po mszy św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Rumia-Cmentarz Komunalny: procesja na cmentarzu komunalnym 1 listopada o godz. 13.30 a msza św. o godzinie 14.30. Ofiary zbierane przeznaczone na budowę Pomnika Dziecka Utraconego.
 5. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe. Ponadto we Wszystkich Świętych nasi Współpracownicy Salezjańscy będą przyjmowali na cmentarzu przy wejściach w godz. 8.00 – 14.00 wypominki jednorazowe. Bardzo prosimy o czytelne pisanie, zwłaszcza nazwisk swoich Zmarłych, a imiona w mianowniku /nie odmieniać! /; to ułatwi nam poprawne ich odczytanie. Wypominki są odmawiane od najbliższego poniedziałku codziennie z wyjątkiem środy.
 6. Można kupić znicze sprzedawane przez ministrantów z naszej parafii. Dochód przeznaczony będzie w całości na dofinansowanie wyjazdu na Ministrancki Turniej Halowy w Pile. Znicze sprzedawane 1 i 2 listopada od 7.00 do 14.00. Zapraszam do wsparcia tej inicjatywy.
 7. I Sobota – O godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o g. 9.30 w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień.
 8. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca i Czcicieli Miłosierdzia Bożego o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 9. 2 listopada na Starym Cmentarzu o godzinie 20.00 „Wieczornica Zaduszkowa”. Zachęcamy, by przyjść i przynieść ze sobą znicze.
 10. Duszpasterstwo Ludzi Morza „Stella Maris” w Gdańsku Nowym Porcie zaprasza na ZADUSZKI MORSKIE za zmarłych marynarzy i tych, którzy nie wrócili z morza. Wiele rodzin marynarskich z naszej archidiecezji utraciło swoich bliskich w katastrofach morskich. Nabożeństwo odbędzie się 2_listopada br. o godz. 20.00 na plaży w Sopocie, przy kaplicy „O SZCZĘŚLIWY POWRÓT” (obok przystani rybackiej)
 11. W dniu 7 listopada o godz. 18.30 w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi odbędzie się Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego b-pa Konstantyna Dominika. Zapraszamy wszystkich którzy interesują się Jego drogą do świętości również na projekcję filmu bezpośrednio po Mszy Św do Oratorium przy naszej parafii jak też jednoczesne spotkanie z autorem filmu ks. dr Leszkiem JAŻDŻEWSKIM.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Anastazja Kozłowska, l.89, zam. w Luzinie (dawniej w Rumi przy ul. Świętopełka), pogrzeb w poniedziałek 3.11. o godz. 10.00