WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 5 czerwca 2011 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Mszę św. o godz. 12.30 odprawi Prymicjant, nasz Parafianin, ks. Krzysztof Rudziński sdb. W modlitwie prosimy Boga o potrzebne dla Niego łaski na kapłańskiej drodze oraz polecamy Go Maryi, Wspomożycielce ks. Bosko.
 2. Dzisiaj z racji I Niedzieli m-ca o godz. 12.30 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 3. W polskim Kościele przeżywamy dziś IV Święto Dziękczynienia. Panu Bogu dziękujemy nade wszystko za dar beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II. Po Mszy św. zbiórka ofiar na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. Nasza Parafia zbliża się do głównego obchodu Dnia Jubileuszu 90-lecia konsekracji kościoła. Za dwa tygodnie o godz. 13.00 Mszę św. odprawi Ks. Abp S.L. Głódź. Eucharystia ta będzie transmitowana przez Telewizję Polonia. Ale już dziś czeka nas uczta duchowa, a więc piękna i bogata muzyka Orkiestry Kameralnej Progress z Gdańska, która o godz. 20.00 wykona Koncert, wpisujący się w obchody naszego Jubileuszu. Bliższe informacje na plakatach. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ten Jubileuszowy Koncert. Będzie też niespodzianka.
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ codziennie o godz. 18.00.
 6. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. w int. III Zakonu.
 7. We wtorek dzień modlitw za Zmarłych. O godz. 18.00 Różaniec z wypominkami i następnie Msza św. zbiorowa w int. tych Zmarłych.
 8. W środę liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Po Mszy św. wieczornej Adoracja, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00; prowadzi Diakonia. Zapraszamy także innych, zwłaszcza młodych, do udziału we wspólnej modlitwie.
 9. W piątek wspominamy bł. Bogumiła.
 10. W sobotę św. Barnaby, Apostoła.
 11. Za tydzień na boiskach Salos-u od godz. 14.00 odbędzie się Jubileuszowy Festyn Parafialny św. Jana Bosko. Już dziś zapraszamy. Bliższe informacje o atrakcjach w czasie festynu na plakatach.
 12. W przyszłą niedzielę w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek o godz. 15.30 Msza św. i spotkanie dla Rodziców i Rodzin Osób Powołanych.
 13. Za tydzień w Parafii św. Józefa i Judy Tadeusza o godz. 13.30 Msza św. w języku kaszubskim.
 14. Trwamy w Nowennie do Uroczystości Zesłania Ducha św. W przyszłą niedzielę Dzień Pięćdziesiątnicy.
 15. 18 i 19 czerwca doroczny Odpust Trójcy św. w Wejherowie. Szczegóły na plakatach. Za tydzień zbiórka ofiar na organizację Pielgrzymki z naszej Parafii.
 16. W tym roku Procesja Bożego Ciała pójdzie ul. Świętopełka, Gdyńską, Targową i Derdowskiego. Bardzo prosimy by w budowę Ołtarzy włączyli się wszyscy mieszkańcy tych ulic. Niech wszyscy mieszkańcy tych ulic czują się odpowiedzialni za swój Ołtarz. Inni Parafianie są również mile widziani.
 17. Dzisiaj od godz. 8.00 - 14.00 w Poradni „Panaceum” Akcja Honorowego Krwiodawstwa.
 18. Dziękujemy za złożone ofiary na nasz kościół.
 19. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Boga.
 20. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Familia, Dominik i inne. Przed kościołem Albumy Jubileuszowe i inne pamiątki. Pod chórem jest jeszcze program Dni Jubileuszowych.
 21. Pan Bóg wezwał spośród żywych do wieczności: + Stanisław Jojczyk, l. 75, zam. Wejherowo – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00
  W piątek przypada kolejna Rocznica śmierci + ks. Brunona Hebla, spoczywającego na naszym cmentarzu.
  Bożemu Miłosierdziu polećmy dusze Zmarłych: Wieczny odpoczynek…
 22. Otwórzmy nasze serca i przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa. Niech ono nas umacnia na drodze ku niebu.

Ks. Józef Paliwoda sdb
(Proboszcz)