1. Dzień Zmartwychwstania Naszego Pana jest dniem patronalnym ss. Zmartwychwstanek. Wszelkiego błogosławieństwa życzymy.

 2. Okres Wielkanocny trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (19 maja 2013 roku) – to czas trwania w Komunii – to wypełnienie przykazania kościelnego: w okresie wielkanocnym komunię świętą przyjmować.

 3. Dziękuję Współbraciom za posługę Słowa i w konfesjonale, Siostrom, Panom Kościelnemu i Organiście Chórowi, naszej młodzieży, za przygotowanie do Triduum Paschalnego, a więc Ołtarza Adoracji, Bożego Grobu, Liturgii – wszystkim ministrantom, dbającym o porządek w kościele i wokół niego, Grupom Parafialnym za Adoracje w W. Piątek i W. Sobotę, za nadesłane i złożone życzenia świąteczne przez wielu Parafian, za wszelką pomoc i życzliwość wszystkim Wam, Drodzy, bardzo dziękujemy.

 4. Dziękujemy wszystkim staropolskim Bóg zapłać za złożone do kosza produkty żywnościowe, Caritas za rozdanie tych darów ubogim Parafii i za skarbonki zbierane przez cały Wielki Post.

 5. Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie do niedzieli o godz. 18.00.

 6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według rozkładu niedzielnego. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski wspieramy modlitwą i ofiarą KUL.

 7. W poniedziałek modlimy się w int. III Zakonu św. Franciszka o g. 8.00.

 8. I wtorek – Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami we wtorek o godzinie 18.00 i msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.30.

 9. W środę Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo do Wspomożycielki o godz. 18.00.

 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę tym tygodniu w cichym skupieniu, za tydzień adoracji przewodniczą Szafarze eucharystii i Orszak procesyjny.

 11. W piątek z racji Oktawy nie obowiązuje nas post.

 12. Najbliższa niedziela, kończąca Oktawę Wielkanocy, tzw. przewodnia lub biała, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 13. I Czwartek – Nabożeństwo powołaniowe o g. 18.00 i msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i w int. Służby Ołtarza o g. 18.30.

 14. I Piątek – miesiąca. Chorych odwiedzamy od g. 9.00. Nab. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Msza św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00, 18.30, 19.30.

 15. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int.Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.

 16. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca o godz.12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca

 17. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.

 18. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
  śp. Ewa Górecka, l. 38, zam. ul. Dębogórska 84
  śp. Krystyna Pospieszna, l. 68, zam. ul. Jana z Kolna