1. Czekamy wszyscy w Parafii na Obraz „Zdjęcie Jezusa z Krzyża” z głównego ołtarza, który przez ostatnie 12 tygodnie /od 5 grudnia/ był poddany dokładnej konserwacji. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 będzie uroczyste powitanie Obrazu i wniesienie go do świątyni.
 2. O godz. 16.15 Rada Duszpastersko – Wychowawcza. Zapraszamy!
 3. W poniedziałek ostatni dzień m-ca, a więc wspominamy św. Jana Bosko. Na nabożeństwo o godz. 18.00 i Mszę św. wieczorną zapraszamy całą Rodzinę Salezjańską oraz Oratorium. Na zakończenie ucałowanie Relikwii ks. Bosko.
 4. We wtorek dzień modlitw za Zmarłych; o godz. 18.00 Różaniec z wypominkami i następnie Msza św. zbiorowa za Zmarłych.
 5. W środę o godz. 17.00 Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski udzieli naszej młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Stąd nie będzie Nowenny i Mszy św. o godz. 18.30. Jutro o godz. 17.00 spowiedź dla tej młodzieży, a także ich Świadków oraz Rodziców. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych młodych naszych Parafianach.
 6. W nadchodzącym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  I Czwartek m-ca – na wieczorne nabożeństwo oraz Mszę św. w int. o powołania zapraszamy wszystkich Ministrantów z Rodzicami.
  I Piątek m-ca – nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Od godz. 9.00 odwiedzimy Chorych w Parafii. W tym dniu okazja do spowiedzi dla wszystkich. Od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci i Msza św. dla nich o godz. 17.00. Od godz. 19.15 okazja do spowiedzi dla młodzieży; o godz. 19.30 Msza św. dla niej. W tym dniu przypada święto św. Kazimierza.
  I Sobota m-ca – o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; następnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory przed bliskim już W. Postem.
  I Niedziela m-ca – o godz. 12.30 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic. O godz. 15.00 Eucharystia dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spotkanie dla ich Rodziców.
 7. Za tydzień po Mszach św. przed kościołem będzie okazja do nabycia książek o tematyce misyjnej naszego salezjańskiego Misjonarza z Afryki ks. Jerzego Szurgota. Zachęcamy do nabycia książki i zapoznania się z nią. Niech będzie to nasza cegiełka na rzecz misji katolickich. O godz. 17.00 Krąg Biblijny.
 8. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Don Bosco i Dominik. Pod chórem wyłożona gazetka „Dobre Nowiny” w całości poświęcona beatyfikacji Jana Pawła II /po 50 gr./
 9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Pana.
 10. Pan Bóg wezwał spośród żywych do wieczności:
  + Ludwika Ropel, l. 81, ul. Paderewskiego
  + ks. Marek Rybiński sdb, zamordowany w Tunezji – pogrzeb w środę w Warszawie w Bazylice NSPJ o godz. 12.00
  Zmarłych polećmy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 11. Niech Chrystus Pan z wysokości Swego Krzyża całej naszej Parafii i każdemu z osobna błogosławi na ten cały tydzień.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *