1. Witamy dziś w naszej parafii Misjonarzy z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie: ks. Marka Kowalskiego SDB i p. Sanza Mulanga. Puszka przed kościołem z przeznaczeniem na misje.
 2. Rozpoczynamy w tym tygodniu Wielki Post. Nabożeństwo 40-godzinne w poniedziałek i wtorek rozpoczyna się mszą św. o godz. 8.00 następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej według rozkładu podanego w gablocie.
 3. W środę popielcową msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 17.00 18.30, 19.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.
 4. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. 
 5. Niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od katolika podjęcia innych form pokuty. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie wielkiego postu. Przypominamy w ten sposób wszystkim uczestnikom zabaw oraz tym, którzy je organizują, by uszanowali dni pokuty, a zwłaszcza czas Wielkiego Postu.
 6. W środę Nabożeństwo do Wspomożycielki o godz. 18.00.
 7. Salezjanie Współpracownicy mają spotkanie w czwartek po mszy św. wieczornej w Organistówce o godz. 19.00.
 8. Droga Krzyżowa w piątek dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i późno pracujących o godz. 19.30.
 9. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30.
 10. Adoracją Najświętszego Sakramentu za tydzień o godz. 19.00 – zapraszam Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, osoby zniewolone nałogami, żyjące na co dzień czy pracujące z uzależnionymi.
 11. Msza św. w języku kaszubskim zostanie odprawiona w następną niedzielę 26 lutego o godz. 14.00 w kościele Św. Judy Tadeusza w Rumi-Zagórzu.
 12. W dniach 30.06-8.07 jest organizowana pielgrzymka do Włoch (Garda, Pizza, Florencja, Rzym, Watykan, Padwa) przez parafię św. Jana z Kęt. Informacje i zgłoszenia w Parafii św. Jana z Kęt (Rumia-Janowo).550E.
 13. W dniu 24 lutego Salezjańska Fundacja „Zwiastowanie”, która wspiera działania na rzecz dzieci i młodzieży otwiera sklep ze sprzedażą na cele charytatywne przy ul Abrahama 15. Szczegóły na plakacie i ulotkach za ławkami.
 14. Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłasza zapisy na drugi semestr roku akademickiego. Zapisy do 24 lutego w godzinach 11-13 w MDK Rumia, przy ul. Mickiewicza 19.
 15. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
 16. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana
  +Jan Leon Zieliński, l.69, zam. ul. Targowa,
  +Stanisław Kirszling, 80, zam. Niemcy