1. W sobotę zakończyło się zimowisko dzieci i młodzieży naszej parafii, Dziękujemy ks. Michałowi oraz wszystkim wychowawcom i animatorom.
 2. Tydzień Trzeźwości Narodu „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu” trwa od 15 do 21 lutego 2015 roku
 3. W niedzielę 15 lutego o godz. 15.00 w dolnym kościele NMPWW zostanie odprawiona msza św. w języku kaszubskim.
 4. Nabożeństwo 40-godzinne wynagradzające nasze grzechy odbędzie się w poniedziałek i wtorek rozpoczyna się mszą św. o godz. 8.00 następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej według rozkładu podanego w gablocie.
 5. Rozpoczynamy w tym tygodniu Wielki Post.
  W środę popielcową msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 18.30, 19.30.
 6. Przypominamy przykazanie kościelne: Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
 7. Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.
  Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Wielki Post jest czasem wolnym od hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje w czasie wielkiego postu. Przypominamy w ten sposób wszystkim uczestnikom zabaw oraz tym, którzy je organizują, by uszanowali dni pokuty, a zwłaszcza czas Wielkiego Postu.
 8. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30, 17.00 dla dzieci, o 18.00 i 19.30 dla młodzieży .
 9. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 10. Nie ma Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych i Adoracji Najświętszego Sakramentu w środę.
 11. Seans w Oratorium – Zapraszamy na film „Ognioodporni”
  w niedzielę 22 lutego o godzinie 18:00 w Oratorium. Ognioodporni to jeden z najlepszych i najmądrzejszych filmów o miłości, jak mało który film, uczy, że w małżeństwie samo uczucie nie wystarcza, tylko nad swoim związkiem trzeba ciągle pracować i nawet jak przechodzi się kryzys, to warto walczyć do końca o swojego małżonka! Ostatni pokaz – koniec licencji na film
 12. Zapraszamy na szczególne rekolekcje z Pismem Świętym – Seminarium Odnowy Wiary. Są to wyjątkowe rekolekcje w życiu codziennym, czas odnawiania i odbudowywania swojego życia wiary, relacji z Jezusem, otwierania się na łaskę oraz charyzmaty Ducha Świętego, odnajdywania swojego miejsca służby we wspólnocie Kościoła.
  Cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań rozpoczyna się w Wielkim Poście (pierwsze spotkanie w niedzielę 1. marca 2015 o 19,30 po wieczornej Mszy Św.) i trwa przez Okres Wielkanocny, kończąc przed niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Szczegóły na plakacie i ulotkach. Zapisy na stronie internetowej www.pelniducha.pl lub w Zakrystii po niedzielnych Mszach Św. Formularze zapisu dostępne z tyłu kościoła. Koszty materiałów 10 zł.
 13. Zapisy do wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży 2016 w Polsce. Szczegóły w gablocie.
 14. 1% dla młodzieży – ulotki w gablocie za ławkami.
 15. ATAKI NA KOŚCIÓŁ WCZORAJ I DZIŚ” Prelekcję wygłosi redaktor Sebastian Karczewski, autor książek „Zamach na arcybiskupa”, „Przestańcie się lękać”. Omawiana będzie sprawa arcybiskupa Wielgusa. Serdecznie zapraszamy na spotkanie w czwartek 19go lutego o godz. 18:45 w par NMP Wspomożenia Wiernych w dolnym kościele.
 16. Gość niedzielny do nabycia w zakrystii.
 17. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi dobry Bóg.
 18. Z naszej Parafii odszedł w ostatnim czasie:
  śp. Władysław Marciniuk, l. 93, zam. ul. Akacjowa