1. W dniu wczorajszym w WSD TS w Lądzie święcenia kapłańskie otrzymał nasz Parafianin ks. Krzysztof Rudziński sdb, który w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 odprawi swoją Mszę św. Prymicyjną. Modlitwą wspierajmy nowo wyświęconych kapłanów.
 2. Wczoraj dzieci klas III miały Rocznicę I Komunii św. Dziękujemy Rodzicom, Katechetom i Wychowawcom za trud wychowania i ich kształcenia.
 3. Nasz Chór Parafialny św. Cecylii zaprasza dzisiaj na III Festiwal Pieśni Maryjnych im. Jana Pawła II. Eucharystia o godz. 15.00 z udziałem zaproszonych Chórów naszej Archidiecezji i od godz. 16.00 nastąpi ich przesłuchanie. Zapraszamy miłośników muzyki chóralnej i pieśni religijnych.
 4. Do wtorku ostatnie już nabożeństwa majowe o godz. 18.00. Dla dzieci we wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy zwłaszcza tych jeszcze nieobecnych. Dzisiaj o godz. 21.00 zapraszamy na ostatni też w tym miesiącu Apel Jasnogórski.
 5. Od poniedziałku do środy będziemy modlić się o dobre urodzaje. Po Mszy św. o godz. 7.00 procesja do krzyża z Litanią do Wszystkich Świętych. Zapraszamy!
 6. We wtorek święto Nawiedzenia NMP.
 7. W środę wchodzimy w czerwiec, poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach. W tym dniu wspominamy św. Justyna. Adorację rozpoczniemy o godz. 16.30, a zakończymy o godz. 18.00 Nowenną do Wspomożycielki. Adorację poprowadzą Róże M.B. Fatimskiej, M.B. Nieustającej Pomocy i św. Cecylii. Zapraszamy także innych Parafian na wspólną modlitwę przed Najśw. Sakramentem.
 8. 1 czerwca, w środę, Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy, aby były zawsze uśmiechnięte i szczęśliwe, i aby zawsze miały czyste serca dla Pana Jezusa.
 9. W nadchodzącym tygodniu Dni Eucharystyczne:
  I Czwartek m-ca – na wieczorne nabożeństwo oraz Mszę św. w int. o powołania zapraszamy wszystkich Ministrantów z Rodzicami.
  I Piątek m-ca – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Od godz. 9.00 odwiedzimy Chorych w Parafii. W tym dniu okazja do spowiedzi dla wszystkich. Od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci i Msza św. dla nich o godz. 17.00. Od godz. 19.15 okazja do spowiedzi dla młodzieży; o godz. 19.30 Msza św. dla niej. W tym dniu jest wspomnienie liturgiczne św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
  I Sobota m-ca – o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; następnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  I Niedziela m-ca – o godz. 12.30 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 10. W przyszłą niedzielę w polskim Kościele Święto Dziękczynienia i okazja do złożenia swojej ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 11. Za tydzień w naszym kościele odbędzie się Koncert Orkiestry Kameralnej Progress z Gdańska zaproszonej do naszej Parafii w związku z przeżywanym Jubileuszem 90-lecia konsekracji kościoła. Bliższe informacje na plakatach. Serdecznie zapraszamy na ten Jubileuszowy Koncert!
 12. W przyszłą niedzielę od godz. 8.00 – 14.00 w Poradni „Panaceum” Akcja Honorowego Krwiodawstwa.
 13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Pana i opieki Maryi.
 14. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Dominik i inne. Przed kościołem Albumy Jubileuszowe i inne pamiątki. Pod chórem wyłożony program Dni Jubileuszowych. Niech znajdzie się w każdym domu. Już dziś zapraszamy!
 15. Pan Bóg wezwał spośród żywych do wieczności:
  + Wacław Chodyko, l. 73, ul. Majkowskiego
  Bożemu Miłosierdziu polećmy duszę Zmarłego: Wieczny odpoczynek…
 16. Niech Bóg udzieli nam Swego Błogosławieństwa.

Ks. Józef Paliwoda sdb
(Proboszcz)


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *