1. Ks. Jacek Brakowski i ks. Jacek Pływacz  obchodzą swoje imieniny. Solenizantom złożymy życzenia: ks. Jackowi Brakowskiemu podczas mszy św. o godz. 9.30 i ks. Jackowi Pływaczowi podczas mszy św. o godz. 11.00.

 2. W niedzielę 10 lutego we wszystkich parafiach Kościoła katolickiego w Polsce rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Ojciec- świadek wiary i trzeźwości”.
  Celem Tygodnia jest włączenie wiernych w nurt przebłagania Boga za pijaństwo i inne grzechy, a także wyproszenie łaski przemiany dla tych, którzy poniżają swoją godność przez trwanie w nałogach.

 3. Nauczycielom, Wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy intensywnego wypoczynku podczas ferii. W naszej parafii zaoferowaliśmy wypoczynek: Półkolonie-2 turnusy, Ferie Caritas-2 turnusy, Ferie dla ministrantów.

 4. Światowy dzień chorego przypada w święto MB z Lourdes w poniedziałek 11 lutego. Eucharystię sprawujemy za naszych chorych w poniedziałek o godz. 8.00 i 18.30. O sakramenty dla chorych szczególnie w niebezpieczeństwie zagrażającemu życiu doczesnemu, a przede wszystkim wiecznemu można prosić o każdej porze. Należy się naszym chorym prawda o stanie zdrowia jak i zachęta do skorzystania ze skarbca sakramentalnego Kościoła.

 5. Spotkania członków KWC oraz chętnych w każdy drugi wtorek miesiąca o godz 19.00 w organistówce. Najbliższe spotkanie jest 12 lutego. 
  Jeżeli pragniesz pogłębić swoją więź z Panem Jezusem i podać pomocną dłoń zniewolonym braciom poprzez swoją abstynencję, modlitwę i świadectwo swojego stylu życia lub jeżeli osobiście przeżywasz problem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, czy innych nałogów jakie niesie współczesny świat albo jeżeli ten problem istnieje w twojej rodzinie to serdecznie Cię zapraszamy na spotkania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w każdy 2 wtorek miesiąca do Oratorium o godz. 19.00 przy parafii podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. 

 6. Nabożeństwo 40-godzinne w poniedziałek i wtorek rozpoczyna się mszą św. o godz. 8.00 następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej według rozkładu podanego w gablocie.

 7. Rozpoczynamy w tym tygodniu Wielki Post. 

 8. W środę popielcową msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 18.30, 19.30.
  W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. 

 9. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia.  Wielki Post jest czasem wolnym od hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. Niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od katolika podjęcia innych form pokuty.  Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie wielkiego postu. Przypominamy w ten sposób wszystkim uczestnikom zabaw oraz tym, którzy je organizują, by uszanowali dni pokuty, a zwłaszcza czas Wielkiego Postu.

 10. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30, 17.00 dla dzieci, o 18.00 i 19.30 dla młodzieży .

 11. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.

 12. Msza św. w j. kaszubskim w przyszłą niedzielę o g. 12.30.

 13. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.

 14. W ostatnim czasie odszedł do Pana:
  śp. Bernard Myszewski, l. 92, zam. ul. Lipowa, pogrzeb we wtorek o g. 12.00.