W dniu dzisiejszym:

 1. > Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Dzisiaj nauki podczas wszystkich Mszy świętych, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30. Na godzinę 20.00 zapraszamy do naszego kościoła na przeżycie Misterium Męki Pańskiej wykonywanej przez Grupę Artystyczną Nazaret z Gdyni i naszą Diakonię Muzyczną Kościoła Domowego
  > Księdzu Józefowi jutrzejszemu Solenizantowi życzymy wielu łask od Boga, a przede wszystkim zdrowia, dziękując jednocześnie za Jego ofiarną posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Solenizant odprawi swoją Mszę imieninową dzisiaj o 12.30,
  > na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież klas II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania. Proszę o przybycie na godzinę 14.45 – przed Mszą Świętą zostaną podane ogłoszenia dotyczące przygotowania;

W najbliższym tygodniu:

 1. Od jutra Msze z naukami rekolekcyjnymi o 6.30, 8.00, 9.30, 18.30 i 20.00 ; Ponad to zapraszamy na nabożeństwa o godzinie 18.00: w poniedziałek do Świętego Józefa w intencji męższczyzn i młodzieży męskiej, we wtorek nabożeństwo różańcowe w intencji wszystkich osób zniewolonych uzależnieniami i grzechami, we środę nabożeństwo do Wspomożycielki. Także we środę o 11.00 Msza święta połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych prosimy o pomoc w dostaniu się do kościoła osobom starszym i chorym. We środę nie będzie adoracji.
  Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy świętych, rozpoczynamy spowiedź 15 minut wcześniej. Za udział w rekolekcjach – przez przynajmniej trzy dni możemy uzyskać odpust zupełny ofiarując go za siebie lub osobę zmarłą.
 2. Z racji rekolekcji kancelaria będzie czynna tylko we wtorek i sobotę, a w Wielkim Tygodniu we wtorek i środę.
 3. W poniedziałek 19 marca spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy o 18.30;
 4. We czwartek i piątek swoje rekolekcje będą przeżywali uczniowie SP 1. Rozkład rekolekcji został podany dzieciom i jest wywieszony w gablotach.
 5. W piątek 23 marca Drogi krzyżowe o godzinie 8.30 i 17.15, tego dnia zapraszamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie Eucharystią w Kościele Wspomożycielki o godzinie 18.00 bezpośrednio po niej wyruszymy do naszego kościoła rozważając stacje.
 6. W sobotę 24 marca, spotkania rekolekcyjne, które wpisują się w cykl przygotowania do bierzmowania. Klasy 7 o godzinie 9:00, klasy II o godzinie 11.00 i klasy III o godzinie 13.00. Powinni w nich uczestniczyć wszyscy niezależnie od szkoły do której uczęszczają.

W przyszłą Palmową Niedzielę 25 III :

 1. Przed kościołem odbędzie się jarmark świąteczny, młodzież ze wspólnoty Oazowej, ministranci, harcerze i Współpracownicy będą oferowali, palmy, wypieki i różańce. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na finansowanie działalności tych grup. Już dzisiaj dziękujemy za wsparcie.
 2. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych, o godzinie 10.30 wyruszy procesja z
  Kaszubskiego do naszego kościoła.
 3. Prosimy o przyniesienie skarbonek Caritas z jałmużną postną w przyszłą niedzielę i złożenie ich do kosza, który będzie wystawiony przed głównym ołtarzem.
 4. Także w przyszłą niedzielę kończymy zbiórkę żywności, dla osób potrzebujących, kosz jest wystawiony przed ołtarzem Serca Jezusowego. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
 5. Na godzinę 14.45 zapraszamy uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania, po spotkaniu informacyjnym Eucharystia o 15.00.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Janina Kusy, lat 79 z ul. Różanej, pogrzeb w poniedziałek, śp. Zofia Papke – lat 85, z ul Topolowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…