1. W naszej Parafii rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje wielkopostne. Witamy serdecznie Rekolekcjonistę – ks. Jacka Grochowskiego sdb z Trzcińca. Dla wszystkich rekolekcyjne dni skupienia trwają do środy włącznie. Jest zmiana godzin Mszy św. dla starszych: godz. 6.30; 8.00 i 18.00. Szczegółowy rozkład naszych Rekolekcji rozpisany jest na kartkach, wyłożonych pod chórem. Prosimy, aby w każdym domu ten program się znalazł. Ponadto program Rekolekcji jest wywieszony w kilku miejscach. Zapoznajmy się z nim dokładnie. Wszyscy korzystajmy z tych świętych dni wielkopostnych ćwiczeń, które mają nas duchowo przygotować do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Spowiedź przez wszystkie dni Rekolekcji. I nie odkładajmy jej na ostatnie dni przed Świętami, bo wszystkich wówczas nie damy rady wyspowiadać! Z pewnością i tak będzie kogo jednać z Bogiem, więc my korzystajmy teraz z tej możliwości. Korzystajmy w czasie Rekolekcji tym bardziej, że za udział w Rekolekcjach i stan w łasce uświęcającej można uzyskać Odpust zupełny. Dla osób słabo słyszących spowiedź w zakrystii 15 minut przed Mszą św. i na jej początku.
 2. Zapraszamy jeszcze dziś o godz. 17.30 na Gorzkie Żale. Po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 19.30, nauka stanowa dla mężczyzn. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski dla ogółu wiernych.
 3. Ofiary z dni Rekolekcji będą przeznaczone na potrzeby Domu Wychowawczego w Trzcińcu, gdzie pracuje Ks. Rekolekcjonista.
 4. Po Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek dla potrzebujących na Święta w naszej Parafii. W kościele jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla Rodzin, zwłaszcza tych wielodzietnych. To okazja do wielkopostnej jałmużny i podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy go nie mają, bądź mają mniej od nas.
 5. Dzisiaj w Parafii św. Jana z Kęt o godz. 14.00 Msza św. w języku kaszubskim.
 6. W czasie Rekolekcji Kancelaria Parafialna rano czynna od godz. 9.00.
 7. W środę od godz. 16.30 osobista Adoracja, o godz. 17.30 Nowenna do Wspomożycielki. Na Mszy św. o godz. 18.00 odnowienie przyrzeczeń życia małżeńskiego. Zapraszamy małżonków.
 8. W czwartek o godz. 9.00 Msza św. dla Chorych Parafian z sakramentem namaszczenia i okazją do spowiedzi. Bardzo prosimy o dowiezienie Chorych z domów na tę Eucharystię.
 9. W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 8.30 i 18.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30.
 10. W sobotę o godz. 17.00 nauka dla Rodziców i Chrzestnych.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa. Procesja dla dzieci z palmami o godz. 10.50 wyruszy spod SP 1 /przy dobrej pogodzie Msza św. na zewnątrz kościoła/. Druga procesja przed sumą wokół świątyni. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Współpracownicy Salezjańscy przygotują palmy, które będzie można nabyć przed kościołem.
 12. W Niedzielę Palmową obchodzimy także Święto Młodych z całej naszej Archidiecezji. Zachęcamy młodzież do udziału. Zgłoszenia na wspólny wyjazd u ks. Janusza.
 13. W przyszłą niedzielę na Wzgórzu Świętowojciechowym w Gdańsku o godz. 12.00 Archidiecezjalne Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Ks. Arcybiskup zaprasza.
 14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Chóru Parafialnego św. Cecylii.
 15. Rekolekcje wielkopostne dla Nauczycieli i Wychowawców w dn. 14-16 kwietnia o godz. 19.00 w kościele p.w. NSPJ w Gdyni; dla Inteligencji Wybrzeża w Archikatedrze Oliwskiej w dn. 17-20 kwietnia o godz. 19.00.
 16. W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy plebanii związane z jej ociepleniem.
 17. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Dominik i inne. W sklepiku są kartki świąteczne, Baranki wielkanocne oraz inne pamiątki religijne. Są także świece – paschaliki na stół wielkanocny i liturgię W. Soboty. Siostry Zmartwychwstanki rozprowadzają wykonane własnoręcznie kartki wielkanocne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na utrzymanie Domu Nowicjackiego. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać swoje Baranki wielkanocne.
 18. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a przede wszystkim Bożych łask.
 19. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności:
  + Barbara Nitczyńska, l. 62, zam. Gdynia
  + Stanisław Liedtke, l. 82, ul. Saperów
  + Marek Lejkowski, l. 52, ul. Tysiąclecia – pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00
  + Regina Stromska, l. 78, ul. Torowa – pogrzeb w czwartek o godz. 11.45
  Dzisiaj w 1. Rocznicę tragedii smoleńskiej wspominamy przed Bogiem tragicznie poległych + Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z małżonką Marią oraz wszystkie ofiary z 10 kwietnia 2010 r. oraz tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę w Katyniu 71 lat temu.
 20. Bożemu Miłosierdziu polećmy Ich dusze: Wieczny odpoczynek…
 21. Na czas naszych Rekolekcji otwórzmy nasze dusze i nasze serca, przyjmijmy Boże łaski i Jego błogosławieństwo.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *