1. W dniu wczorajszym dzieci klas II, w liczbie 144, przystąpiły do I Komunii św. Dziękujemy Rodzicom, Katechetom, Wychowawcom, szczególnie s. Bernardzie, która bezpośrednio przygotowywała dzieci do tej Uroczystości. Rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza – 4 obrusy na ołtarz i bieliznę kielichową – składamy Bóg zapłać. W Białym Tygodniu, do piątku włącznie, dzieci przychodzą na godz. 18.00. Dziś o godz. 15.00 dzieci I komunijne dziękują Bogu za dar Eucharystii.
 2. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. w języku kaszubskim. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy!
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo dzieci szczególnie we wtorki i w piątek o godz. 17.00; młodzież w piątek o godz. 19.30.
 4. We wtorek Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Msza św. zbiorowa do MB w int. składających prośby i podziękowania o godz. 18.30. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo z wezwaniem Maryi Wspomożenia Wiernych. O godz. 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki przed Jej Obrazem. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 5. W tym dniu w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych doroczny Odpust o godz. 18.00. Ks. Proboszcz zaprasza.
 6. W środę Adoracja; rozpoczniemy o godz. 16.30, a zakończymy o godz. 18.00 Nowenną do Wspomożycielki. Adorację poprowadzą Róże M.B. Wspomożenia W., M.B. Pocieszycielki Strapionych i św. Jana Bosko. Zapraszamy także innych Parafian na wspólną modlitwę przed Najśw. Sakramentem.
 7. W czwartek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Naszym ziemskim Matkom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Okażmy im naszą wdzięczną pamięć także w modlitwie.
 8. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci Rocznicowych, a także ich Rodziców oraz bliskich. W sobotę o godz. 10.00 Rocznica I Komunii św.
 9. W sobotę o godz. 15.00 w Lądzie święcenia kapłańskie czterech diakonów – Salezjanów. Święcenia prezbiteratu przyjmie dk. Krzysztof Rudziński, który pochodzi z naszej Parafii. Polecajmy ich wszystkich w modlitwie Panu Bogu.
 10. Nasz Chór Parafialny św. Cecylii organizuje w przyszłą niedzielę Jubileuszowy III Festiwal Pieśni Maryjnych im. bł. Jana Pawła II. Eucharystia o godz. 15.00 z udziałem zaproszonych Chórów naszej Archidiecezji i od godz. 16.00 nastąpi ich przesłuchanie. Zapraszamy na Festiwal miłośników muzyki chóralnej i pieśni religijnych.
 11. W czasie wakacji nasza Parafia organizuje trzy turnusy Półkolonii dla dzieci. W zakrystii u ks. Jacka P. można odebrać karty zgłoszenia i uzyskać bliższe informacje.
 12. W tym tygodniu rozpoczęły się prace na kościele polegające na czyszczeniu – konserwacji zewnętrznej elewacji.
 13. Dziękujemy tym Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli swoją ofiarę na ten cel. Bóg zapłać!
 14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Pana i opieki Maryi.
 15. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Dominik i inne. Przed kościołem Albumy Jubileuszowe w cenie 25 zł.
 16. Pan Bóg wezwał spośród żywych do wieczności:
  + Justyna Uhlenberg, l. 22, ul. Orzechowa
  + Franciszek Grzegowski, l. 79, ul. Tuwima
  + Halina Skałecka, l. 49, ul. Okrzei
  + Teresa Wróblewska, l. 52, ul. Dębogórska – pogrzeb we wtorek o godz. 11.30
  + Krystyna Tokarczuk, l. 62, ul. Chełmońskiego – pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Parafii bł. Edmunda Bojanowskiego
  W poniedziałek przypada kolejna Rocznica śmierci + ks. Józefa Borawskiego sdb, spoczywającego na Cmentarzu Parafialnym.
  Bożemu Miłosierdziu polećmy Zmarłych: Wieczny odpoczynek…
 17. Niech Bóg nam błogosławi na nowy tydzień, który rozpoczynamy.

Ks. Józef Paliwoda sdb
(Proboszcz)


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *