1. Dziś po mszy świętej dziecięcej (o 11.00) otwarte będzie nasze Oratorium. Zapraszamy serdecznie całe rodziny: rodziców z dziećmi. W ofercie: kawa, herbata, ciasto, wspólne gry i zabawy pod okiem animatorów.

 2. Wielka Majówka w Oratorium dla dzieci w dniach 1 – 2 i 4 maja. W programie: wyprawa rowerowa, podchody, gry i zabawy na świeżym powietrzu, także turniej Tenisa Stołowego i Piłkarzyków. Wieczorami Oratorium będzie otwarte dla młodzieży.

 3. Święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy przypada w poniedziałek.

 4. W poniedziałek przypada również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 5. W ostatni dzień miesiąca Msza św. (z wezwaniem wstawiennictwa ks. Bosko w intencji rodziców katechetów, wychowawców, nauczycieli, animatorów, dzieci i młodzieży) będzie odprawiana we wtorek 30 kwietnia o godz. 18.30. Po mszy świętej zapraszam na rogaliki do Oratorium

 6. Caritas spotyka się we wtorek o godz. 19.00 w sali Organistówki.

 7. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w Kazimierzu o g. 19.00.

 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 19.00 w milczeniu.

 9. I Czwartek – Nabożeństwo powołaniowe o g. 18.00 i msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i w int. Służby Ołtarza o g. 18.30.

 10. 2 maja to dzień flagi narodowej, którą wywieszamy na ten dzień przed domem.

 11. 10. I Piątek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Chorych odwiedzimy za tydzień 10 maja. Przypominam o I-piątkowej Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw.

 12. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.

 13. W sobotę przypada św. Floriana. Pamiętamy o naszych strażakach, ratownikach posługujących poszkodowanym w domu czy na drodze.

 14. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.

 15. W najbliższych dniach swoje imieniny będą obchodzić: ks. Zygmunt Grochowiak, ks. Stanisław Wontka i ks. Waldemar Łachut. Solenizantom oficjalnie złożymy życzenia podczas mszy św. 8 maja o godz. 18.30

 16. Informacje dotyczące I Komunii św. znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej Parafii

 17. "Nie wiesz, co zrobić ze swoim życiem? Oddaj je Jezusowi". Pod Takim tytułem w Par. NMP Wspomożenia Wiernych odbędą się Seminaria Odnowy Życia w Duchu Świętym. Pierwsze spotkanie 30 kwietnia o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

 18. Msza Święta w intencji Ojczyzny w 222 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z udziałem pocztów sztandarowych odbędzie się w piątek 3 maja 2013r. o godz. 9.30 w Kościele NMP Wspomożenia Wiernych ul. NMP Wspomożenia Wiernych 1. Po Mszy Świętej – wspólny przemarsz ulicami miasta oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego oraz program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rumi

 19. Zachęcam do przekazania 1% podatku na: SALEZJAŃSKIE STOWARZYSZENIE WYCHOWANIA MŁODZIEŻY Numer KRS: 0000061527 cel P24. W minionym roku z tego funduszu dzieci i młodzież miały opłacony częściowo przejazd na Sejmik młodych do Trzcińca, wyjazdy LSO i Oazy

 20. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Jezus miłosierny, a Maryja Wspomożycielka wspiera w codzienności.

 21. W minionym tygodniu odeszła do  Pana: śp. 
  s. Dorotea Zmartwychwstanka, l.91, zam. ul. Świętopełka, msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00