1. Dziękuję za liczny udział w uroczystości ustanowienia Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych.

 2. W sobotę, w naszej parafii odbyła się uroczystość rocznicy I Komunii świętej. Niech im Pan błogosławi a rodzina wspiera w trwaniu w Komunii z Bogiem. Serdecznie gratuluję i dziękuję rodzicom i dziękuję ks. Jackowi Pływaczowi za przygotowanie dzieci.

 3. Wczoraj wyszła pielgrzymka do Wejherowa na odpust Najświętszej Trójcy. Dziś oczekujemy powrotu pielgrzymów po ur. Sumie o g. 10.00.

 4. Dziś obchodzi Jubileusz kapłaństwa ks. Jerzy Czaja. Polecamy dobremu Bogu czcigodnego Jubilata i zapraszamy na uroczystość na mszę św. o godz. 12.30.

 5. Dziś zbieramy Ofiary do puszek przed kościołem na KUL.

 6. Nabożeństwa majowe codziennie o g. 18.00 w kościele parafialnym i o 19.00 w Kazimierzu przy kapliczce.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę po mszy św.

 8. Zapraszamy dziewczynki w wieku od 4 lat chętne do sypania kwiatków podczas Uroczystości Bożego Ciała. Próby od poniedziałku do środy o godz. 16.30.

 9. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i po tej Eucharystii na ulice naszej Parafii wyruszy do czterech Ołtarzy Procesja Eucharystyczna. Pójdziemy ul. Kościelną, Mostową Lipową (I i II Ołtarz), następnie przejdziemy przez Pl. Kaszubski, Dębogórską (III Ołtarz) i Świętopełka (IV Ołtarz). Niezależnie od miejsca zamieszkania, udekorujmy na ten dzień okna naszych domów, by godnie powitać przechodzącego Chrystusa Pana. Prosimy o usunięcie samochodów z trasy Procesji. Zadbajmy także o należyty strój na Procesję i do Kościoła. Na Eucharystię z Procesją zapraszamy cały Orszak Procesyjny, Chór Parafialny, dzieci z bieli (próba sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30), młodzież i wszystkich Parafian oraz sympatyków naszej Parafii. Niech w Procesji swoją obecność zaznaczą wszystkie Grupy Parafialne i stany. Udział w Procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu, zawsze obecny. Pamiętajmy jednak, że sam tylko udział w Procesji nie jest pełnym świętowaniem – nie zapomnijmy tego dnia o Mszy św. Po zakończeniu Procesji msze św. o godz. 12.30 i o godz. 18.30. Nie ma tej o godz. 11.00 i 15.00. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Msza św. przez całą Oktawę w tygodniu o godz. 18.30; następnie nabożeństwo do NSPJ i Procesja wokół kościoła. Zapraszamy także cały Orszak procesyjny i wszystkich wiernych.

 10. Ostatni dzień miesiąca (piątek, 31 maja) to również wspomnienie ks. Bosko. Modlimy się za rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów, animatorów, dzieci i młodzież. Zapraszamy wszystkich którym drogie jest wychowanie. Rogaliki po mszy św. w Oratorium.

 11. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int.Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.

 12. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca o godz.12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca

 13. Kończymy konieczny remont-ocieplenie ścian, instalacja nowych okien i zewnętrznych drzwi Organistówki. Pomieszczenia wewnątrz Organistówki są stale używane przez grupy: Akcji Katolickiej, Caritas, Chóru „Cecylia”, Oazy, Poradnictwa rodzinnego, Rodziców przygotowujących się do Chrztu, Salezjanów Współpracowników. Od wakacji zeszłego roku planowaliśmy remont i zbieraliśmy fundusze (fundusz własny, bez kredytu z ofiar parafii).

 14. Próba Scholi dziecięcej w sobotę w Oratorium o godz 10.

 15. Również w sobotę Dzień Dziecka w Oratorium. Wszystkie dzieci zapraszamy do wspólnego spędzenia ich święta pod okiem Animatorów. W planie, gry i zabawy, słodki poczęstunek, karaoke, oraz ognisko, przy którym będzie można upiec przyniesione przez siebie kiełbaski. Startujemy od g. 12.00, koniec zaplanowany jest na godz. 18.00.

 16. V Festiwal Pieśni Maryjnych im. Błogosławionego Jana Pawła II. Festiwal odbędzie się 2 czerwca 2013 r. – niedziela, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi.

 17. Prasa religijna do nabycia w zakrystii. Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny z filmem o ks. Bosko.

 18. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.

 19. W ostatnim czasie odeszli do Pana:
  śp.: Tania Hoeft, l. 86, zam. Pl. Kaszubski
  śp. Maria Helena Potrykus, l.102, zam. Kosynierów
  śp. Zenon Kozłowski, l. 63, zam. ul. Tysiąclecia