1.       Dziś w naszej parafii Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Lecha Idźkowskiego, ks. Proboszcza Józefa Paliwody i ks. Zdzisława Leppera Msza św. sprawowana przez jubilatów w niedzielę 29 czerwca o g. 12.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

2.       Wszystkim przeżywającym w najbliższym czasie wakacje, urlopy życzymy udanego wypoczynku. Niech ten czas będzie również świadectwem naszego chrześcijańskiego sposobu życia.

3.       Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia „Festynu św. Jana Bosko”.

4.       Jak co roku rusza akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Dziś rozdajemy tornistry. Proszę o  wyposażenie w przybory szkolne plecaków dla dzieci z poziomu szkoły podstawowej.

5.       Dzisiaj uroczystość św. Piotra i Pawła, taca z dzisiejszego dnia jest przewidziana na potrzeby Stolicy Apostolskiej /Świętopietrze/.

6.       W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Waldemara Jonatowskiego misjonarza z Ugandy. Ks. Misjonarz będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby misyjne w Ugandzie.

7.     I wtorek – różaniec z wypominkami we wtorek o godzinie 18.00 i msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.30.

8.     W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.

9.     Przez okres wakacji nie będzie Adoracji w środę.

10.           I Czwartek – Nabożeństwo powołaniowe o g. 18.00 i msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i w int. Służby Ołtarza o g. 18.30.

11.           I Piątek – miesiąca. Chorych odwiedzimy dopiero we wrześniu. Nab. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Msza św. o godz. 7.00, 8.00, 18.30.

12.           I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.

13.           I niedziela miesiąca  Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.

14.  Półkolonie parafialne odbędą się w dniach od 21 do 25 lipca i od 28 lipca do 1 sierpnia Zapisy u ks. Marka Konkola.

15.           W najbliższą niedzielę 6 lipca będziemy mogli wesprzeć młodzież z naszej parafii przez ofiarę do puszek, która wyrusza na Salezjańską Pielgrzymkę Ewangelizacyjną ze Szczańca na Jasną Górę. Będzie również możliwość zapisania własnych intencji, które młodzież naszej parafii zaniesie ze sobą do Matki Bożej Częstochowskiej (intencje zapisać będzie można po każdej Mszy św. przed kościołem).W imieniu wszystkich grup młodzieżowych naszej parafii wszystkim ofiarodawcom serdeczne: Bóg zapłać!

16.           Również w najbliższą niedzielę 6 lipca po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne w salce ministranckiej osób wybierających się na Salezjańską Pielgrzymkę z Suwałk do Wilna. Zapraszam na spotkanie. ks. Michał Kwiatkowski.

17.  Prasa Religijna do nabycia w zakrystii: Gość niedzielny

18.  Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.

19.  W minionym Tygodniu odeszli do Pana:
śp. Zygmunt Dyzmański, l. 84
śp. Leon Ostrowicki, l. 79, zam. ul. Orzechowa

 

Dodatkowe ogłoszenia:

 

20.  I Komunia św. w przyszłym roku będzie w III sobotę maja (16 maja 2015roku).