1. Dziś – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Powierzamy Ich opiece wszystkie nasze rodziny.
 2. Nasz Chór zaśpiewa podczas mszy św. o g. 12.30. Po mszy św. zapraszamy na koncert.
 3. W niedzielę – 28 grudnia – w Uroczystość Świętej Rodziny w Rumi po raz X odbędzie się Marsz w Obronie Życia i Świętości Rodzin. Rozpoczęcie  o godz. 12.30 uroczystą mszą św. w kościele św. Józefa i Judy Tadeusza. Zakończenie na Cmentarzu Komunalnym poświęceniem, zbudowanego z inicjatywy rumskich parafii, Pomnika Życia Utraconego. Zapraszamy do udziału. Kolekta zbierana w czasie mszy św. będzie przeznaczona na pokrycie kosztów budowy pomnika..
 4. Kolędę rozpoczynamy 29 grudnia. Rozkład kolędy w gablotach i na stronie internetowej.
 5. W kolędzie towarzyszyć nam będzie przez pierwsze dni ks. Rafał Burnicki,
  Krzysztof Rudziński i ks. Wojciech Lipowicz. ​Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte, Młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty religii. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi proszę pozostawić w stosownym miejscu.
 6. Kolęda w tym tygodniu:
 • pn 29-gru-2014            Różana; Przyrzeczna; Ogrodowa;
 • wt 30-gru-2014            Tysiąclecia; Majkowskiego; Słowackiego
 • pt 02-sty-2015 Bławatkowa; Bratkowa; Fiołkowa; Gerberowa; Irysowa; Konwaliowa; Krokusowa; Makowa; Nagietkowa; Narcyzowa; Warzywna; Partyzantów;
 • so 03-sty-2015 Saperów; Kopernika; Lotników; Sikorskiego;
 • n 04-sty-2015 Wybudowanie Dębogórze

 

 1. W środę Nabożeństwo ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych oraz wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne o g. 18.00. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 18.30. Odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.
 2. I Czwartek – Nabożeństwo powołaniowe o g. 18.00 i msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i w int. Służby Ołtarza o g. 18.30.
 3. I Piątek – miesiąca. Chorych odwiedzamy od g. 9.00. Nab. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Msza św. o godz. 7.00, 8.00, 18.30,.
 4. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.
 5. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łaski Bożych
 7. Świąteczne Kolędowanie z Arką Noego do Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 49 w poniedziałek 29 grudnia 2014r. o godz. 17.00. Organizatorzy: Rugby Club Arka Rumia, SALOSA, MOSiR. Wstęp wolny.”
 8. Orszak Trzech Króli wyrusza 6 stycznia o g.30 z parafii św. Jana z Kęt.
 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi dobry Bóg.
 10. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do Pana:
  śp. Stanisław Hinz, l. 86, ul. Warzywna
  śp. Helena Zarach, l. 92, zam. Kosynierów, pogrzeb 31 grudnia g.12.00