Ogłoszenia – Niedziela 11 lutego 2018- VI Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii ks. Grzegorza Grubę, salezjanina, który głosi kazania i zbiera ofiary do puszek na salezjańskie dzieła szkolne w Aleksandrowie Kujawskim, których jest dyrektorem. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom;
+ o godzinie 15.00 w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek Msza święta i spotkanie dla rodzin osób powołanych.
+ dzisiejsza niedziela rozpoczyna także 51 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tej ważnej intencji w naszych modlitwach, oraz postanowieniach wielkopostnych. Księga trzeźwościowa wyłożona jest przy ołtarzu Serca Pana Jezusa

W najbliższym tygodniu:

 1. W poniedziałek 12 II spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej po Mszy świętej wieczornej w salce Akcji Katolickiej.
 2. We wtorek 13 II – po Mszy wieczornej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 3. We środę 14 II Środa Popielcowa, w tym dniu Msze święte o 7.00; 8.00; 9.30; 17.15; 18.30 i 20.00. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa do Wspomożycielki i wieczornej Adoracji. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia spożywamy jeden posiłek do syta.
  Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Wielki Post jest czasem pokuty, w którym nie uczestniczymy i nie organizujemy wesel, zabaw i dyskotek.
 4. We czwartek 15 II po Mszy wieczornej spotkanie Salezjanów Współpracowników.
 5. W piątek drogi krzyżowe o godzinie 8.30; 17.15; 18.00 i 19.30.
 6. W przyszłą niedzielę 18 II:
  > na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii świętej, podczas Mszy świętej nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, prosimy o zabranie świec.
  > Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.30.

Od najbliższego tygodnia zapraszamy na kontynuację zajęć z języka angielskiego do Oratorium we czwartki o godzinie 16.00. Pozostałe zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywać się będą tylko w piątki po drogach krzyżowych i w soboty od godziny 11.00 do 14.00.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, w dniach od 26 IV
do 6 V. Szczegółowe informacje na plakatach i u ks. Józefa.

Zachęcamy do nabywania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.