1) Dzisiaj w naszej wspólnocie:
Dziś obchodzimy odpust Opatrzności Bożej. Zapraszamy wszystkich do dziękczynienia za Opatrznościową opiekę Dobrego Boga ale i prosić o dalsze potrzebne nam i naszym bliskim łaski. To dobra okazja do pojednania z Bogiem i w rodzinie, do zyskania odpustu zupełnego. Suma odpustowa o g. 12.30. Okolicznościowe kazania głosi nam ks. Tomasz Kościelny – salezjanin. Bardzo prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków w białym stroju z koszyczkiem.
O godzinie 15:00 Msza święta na którą szczególnie zapraszamy uczniów klas III gimnazjum z rodzicami. Po Mszy krótkie spotkanie organizacyjne w związku z bezpośrednim przygotowaniem do bierzmowania.
Przeżywamy także Dzień Papieski – prowadzimy zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Bóg zapłać ofiarodawcom i osobom zbierającym.
2) Trwa miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: codziennie o 1800,
od poniedziałku do piątku o 1715 – szczególnie dzieci oraz w poniedziałki i piątki o 1930 szczególnie młodzież klas II i III gimnazjum i starszą.
3) Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do naszego Oratorium od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:00.
4) Spotkanie Rady wychowawczo-Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 9 X roku o g. 19:10.
5) We wtorek o godzinie 19:00 spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w górnej salce Oratorium.
6) We środę zapraszamy na wieczorną Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej, zakończoną odmówieniem nieszporów o 19:45.
7) Nabożeństwo fatimskie odprawimy w najbliższy piątek po mszy św. Wieczornej, młodzież zapraszamy w tym dniu także do udziału w nabożeństwie fatimskim wyjątkowo nie będzie oddzielnego nabożeństwa różańcowego. Także 13 X rozpoczniemy nowennę przed wspomnieniem św. Jana Pawła II, który w tym roku zostanie ogłoszony Patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Nowenna w ramach nabożeństw o 18:00.
8) W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom wszystkich szczebli niech Boża Opatrzność towarzyszy w codziennych wysiłkach związanych z pracą oraz w życiu rodzinnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nauczycieli podczas Mszy świętej 14 X o godzinie 18:30.
9) W przyszłą niedzielę 15 X:
Będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej ks. Mateusza Kopanieckiego, salezjanina pracującego na co dzień w Moskwie. Ks. Mateusz wygłosi kazania na wszystkich Mszach św.
W kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek o 15:00 Msza święta i spotkanie rodzin osób powołanych z naszej parafii.
Na Eucharystię o godzinie 15:00 zapraszamy uczniów klas II gimnazjum z rodzicami. Po Mszy świętej złożenie deklaracji rozpoczęcia przygotowania do bierzmowania i krótkie spotkanie organizacyjne.
Na prośbę Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, w niedzielę 15 października w Archidiecezji Gdańskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Zbiórka ta jest odpowiedzią Kościoła w Polsce na apel Konferencji Episkopatu Meksyku.
Także w przyszłą niedzielę, młodzież oazowa będzie sprzedawała własnoręcznie zrobione różańce, które poświęcimy na Mszy wieczornej 14 X.
10) „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii. Solenizantom, Jubilatom, niech błogosławi Chrystus Pan.
11) W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele:
śp. Huberta Taube lat 86, śp. Julię Semmerling oraz śp. Edwarda Czyża lat 74.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.