Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu – 24 XII 2017

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Adwentu i jednocześnie dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Msze święte według rozkładu niedzielnego do Mszy o 12.30 włącznie, następnie o 15.30 ostatni dzień Nowenny i o 16.00 Msza pasterska szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, kolejne Pasterki o 22.00 i 24.00.
  Przygotowując Wieczerzę Wigilijną zadbajmy w tym wyjątkowym dniu o tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy uroczyste zapalenie świecy ze słowami: „Światło Chrystusa”, a wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytanie Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i rodzinne kolędowanie. Prosimy stół zachować wolnym od alkoholu i potraw mięsnych. Opłatki można nabyć w zakrystii.
 2. 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy o 6.30 i 15.00, pozostałe według porządku niedzielnego.
 3. 26 grudnia święto św. Szczepana męczennika, nie będzie Mszy o 15.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na KUL i pozostałe uczelnie katolickie.

Za nami bardzo intensywny okres Adwentu i przygotowania Uroczystości Bożego Narodzenia, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minionym okresie włączyli się w liczne inicjatywy duszpasterskie, posługę i przygotowanie zewnętrznej oprawy Świąt: naszym Spowiednikom, którzy ofiarnie posługiwali w konfesjonale, osobom które zaangażowały się w zamyślenia adwentowe, liturgię rekolekcji i rorat. Dziękujemy Panom Tomaszowi i Damianowi – naszym Kościelnym, Panu Organiście Krzysztofowi, s. Joannie, Ministrantom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dekoracji kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcje charytatywne: zbiórkę żywności i przygotowanie paczek dla rodzin, zorganizowanie paczek dla naszych dzieci i młodzieży, przygotowanie paczek dla Wychowanków Domu Młodzieży w Poznaniu, wszystkim Ofiarodawcom, Sponsorom i organizatorom, serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy także wszystkim, którzy przesłali nam życzenia.

 1. We środę 27 grudnia święto św. Jana Apostoła, o 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki, po Mszy wieczornej spotkanie wszystkich wspólnot parafialnych na chwilę wspólnego kolędowania i złożenia życzeń, zapraszamy do kościoła, nie będzie w tym dniu adoracji.

28 grudnia święto św. Młodzianków Męczenników. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Orientacyjny plan całej kolędy jest zamieszczony w Internecie i w gablotach. Plan wiążący będzie podawany w każdą niedzielę na kolejny tydzień.
W kolędzie towarzyszyć nam będą do 5 stycznia: ks. Marek Zaborowski, ks. Krzysztof Tomeczkowski, ks. Michał Tomczak, ks. Rafał Burnicki i ks. Waldemar Łachut. Od 7 stycznia
ks. Mateusz Kopaniecki.
Na spotkanie kolędowe Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte, młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty religii i indeksy. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi proszę pozostawić w stosownym miejscu.
Od poniedziałku do piątku kolędę będziemy rozpoczynali o 15.30, a w soboty i niedziele o 14.30.
W najbliższym tygodniu odwiedzimy:
28.12.2017 ulica
Bławatkowa, Nagietkowa, Makowa, Krokusowa, Konwaliowa, Irysowa, Bratkowa, Gerberowa, Ogrodowa, Przyrzeczna, Fiołkowa, Warzywna, Jałowcowa, Wierzbowa, Dębowa, Kalinowa, Gruszkowa, Majkowskiego, Słowackiego.
29.12.2017 ulica
Kasztanowa, Orzechowa, Jarzębinowa, Świerkowa, Grabowa, Cedrowa, Sosnowa, Różana, Bohaterów Kaszubskich, Tuwima
30.12.2017 ulica
Bądkowskiego, Leszka Białego, Kazimierza Wielkiego, Zygmunta Starego, Przemysława II, Piłsudskiego, Jana Kazimierza, Władysława Jagiełły Królowej Bony, Wiśniowa, Kazimierza Jagiellończyka, Subisława, Starowiejska, Mściwoja II

 1. Kancelaria będzie czynna od 2 stycznia, w okresie kolędy we wtorki, środy, czwartki, i soboty od g. 8:30 do 10:30.
 2. W przyszłą niedzielę 31 stycznia, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  >
  Jest to dzień patronalny Szkoły ss. Salezjanek. Niech Nowonarodzony Jezus w ramionach Maryi i Józefa błogosławi Siostrom i wszystkim, którzy z nimi współpracują.
  > O godzinie 18.00 nabożeństwo dziękczynne za mijający rok 2017 – serdecznie zapraszamy, podczas Mszy wieczornej wspomnimy – jak w każdy ostatni dzień miesiąca św. Jana Bosko.
 3. Już dzisiaj informujemy o Orszaku Trzech Króli, w tym roku 6 stycznia rozpoczniemy nasze świętowanie Mszą o godz. 11.00 w naszym kościele. Po Mszy przejście pod figurę św. Jana Pawła II ulicami Kościelną, Mostową, Lipową, I Dywizji WP. Szczegółowy program na plakatach.
 4. Zachęcamy do nabywania podwójnego numeru Gościa Niedzielnego.
 5. Solenizantom, Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.
 6. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Helena Ciechanowicz lat 90 z ul. Subisława, śp. Zygfryd Grzenkowicz lat 75 oraz śp. Maria Kunkol lat 81 z ul. Dębogórskiej – pogrzeb odbędzie się 28 XII. Wieczny odpoczynek….