Ogłoszenia 31 XII Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

W dniu dzisiejszym:

Siostry Salezjanki przeżywają dzisiaj Święto Patronalne swoich dzieł - Przedszkola i Szkoły. Uroczystości odbędą się podczas Mszy Świętej w przyszłą niedzielę 07 stycznia o godzinie 15:00, wcześniej we czwartek 04 stycznia o godzinie 19:00 – Siostry zapraszają dorosłych, dzieci i młodzież wraz z instrumentami na próbę śpiewu do szkoły.
Dzisiaj zakończenie roku kalendarzowego, zapraszamy na wieczorne nabożeństwo dziękczynne o 18.00, wieczorna Msza święta z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, która przypada 1 stycznia.

 1. W poniedziałek 1 stycznia Msze według porządku niedzielnego.

Trwa wizyta kolędowa, orientacyjny plan całej kolędy jest zamieszczony w Internecie i w gablotach. Plan wiążący będzie podawany w każdą niedzielę na kolejny tydzień.
W kolędzie towarzyszyć nam będą do 5 stycznia: ks. Marek Zaborowski, ks. Krzysztof Tomeczkowski, ks. Michał Tomczak i ks. Waldemar Łachut. Od 7 stycznia ks. Mateusz Kopaniecki.
Na spotkanie kolędowe Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte, młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty religii i indeksy. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi proszę pozostawić w stosownym miejscu.
Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o 15.30, a w soboty i niedziele o 14.30.
W najbliższym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulic:
02.01.2018 -
Modrzewiowej, Cyprysowej, Kosynierów, Jaworowej, Leszczynowej
i Jaworskiego;
03.01.2018 – ulice: Tysiąclecia, Partyzantów, Czechowa, Kusocińskiego;
04.01.2018 – ulice: Topolowa, Wiązowa, Klonowa, Narcyzowa;
05.01.2018 – ulice: Okrzei, Pl. Kaszubski, Morelowa, B. Prusa;
07.01.2018 niedziela - Kazimierz, i ulice: Kopernika i ks. Sychty;

 1. Kancelaria będzie czynna od 2 stycznia, w okresie kolędy we wtorki, środy, czwartki, i soboty od g. 8:30 do 10:30.
 2. 2 stycznia – we wtorek o godzinie 18.00 różaniec z wypominkami i wieczorna Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. 3 stycznia – we środę o godzinie 18.oo nabożeństwo do Wspomożycielki i wieczorna Adoracja po Mszy wieczornej do 20.00 (nie będzie wspólnych Nieszporów)
 4. 4 stycznia – I czwartek miesiąca Ministrantów i ich rodziny zapraszamy na nabożeństwo o 18.00 i Mszę świętą wieczorną.
 5. 5 stycznia – I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 9.00, już dzisiaj informujemy, że w lutym z racji ferii nie będzie odwiedzin chorych w domach. Nabożeństwa do NSPJ po Mszy o 8.00 i o godzinie 18.00. Msze święte o godzinie 7.00; 8.00, 17.15 dla dzieci, 18.30 i 19.30 dla młodzieży.
 6. Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia, Msze św. według porządku niedzielnego, o godzinie 15.00 Msza święta połączona z udzieleniem sakramentu małżeństwa.
  > tradycyjnie w tym dniu obchodzimy Dzień Misji, przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na cele misyjne;
  > jest to także dzień, w którym w 1891 roku Założycielka Sióstr Zmartwychwstanek, Matka Celina Borzęcka, i współzałożycielka, Matka Jadwiga Borzęcka - córka założycielki - wraz z trzema innymi siostrami, złożyły w Rzymie swoje śluby zakonne. Tę datę Siostry Zmartwychwstanki uznają za początek zaistnienia w Kościele swojej rodziny zakonnej i co roku uroczyście świętują rocznicę tego wydarzenia. W tym roku swoją radość pragną podzielić z parafią na Mszy św. o godz. 8.00. Całe Zgromadzenie, a szczególnie naszą rumską wspólnotę Sióstr Zmartwychwstanek powierzany opiece Bożej Opatrzności, dziękując jednocześnie za obecność i pracę Sióstr w naszej parafii.
  > o godz. 8.00 Msza św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; z racji uroczystości nie będzie nabożeństwa o 8.30;
  > Orszak Trzech Króli rozpoczniemy Mszą o godz. 11.00 w naszym kościele. Po Mszy przejście pod figurę św. Jana Pawła II ulicami Kościelną, Mostową, Lipową, I Dywizji WP. Szczegółowy program na plakatach.
 1. W przyszłą niedzielę 7 stycznia:
  >z racji I niedzieli miesiąca o 12.30 Msza święta w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Miłosierdzia
  > z racji wizyty kolędowej Msza dla dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii zostaje przeniesiona na 21 stycznia; wszystkie aktualne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej, prosimy rodziców o zapoznanie się z nowymi ogłoszeniami.
 2. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.
 3. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Bronisław Skowera lat 91 z ul. Wierzbowej; śp. Marek Misiewicz lat 57 z ul. Kosynierów; śp. Agnieszka Strachota lat 91 z ul. Waryńskiego; śp. Jadwiga Bronk lat 60 z Dębogórza ul. Boczna oraz śp. Tadeusz Pawłowski lat 86 z ul. Saperów. Ks. Bogdan Wegnerowski lat 85 ze Sztokholmu Salezjanin, pracował w naszej parafii w latach 1964-1965; Wieczny odpoczynek….