Ogłoszenia – 29 X 2017

1) Dzisiaj w naszej wspólnocie:
Ministranci z naszej parafii sprzedają znicze (także 1 XI), w ten sposób młodzież pragnie zebrać środki na bieżącą działalność Liturgicznej Służby Ołtarza, polecamy tą inicjatywę zainteresowaniu wszystkich wiernych.
o godzinie 15.00 Msza święta dla uczniów klas IV SP i ich rodziców w związku z przeżywaniem pierwszego roku pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Po Mszy świętej krótkie spotkanie informacyjne.
2) Ostatnie nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i wtorek według znanego porządku. We wtorek dzieci przynoszą podpisane plakaty z karteczkami, rozstrzygnięcie konkursu za tydzień na Mszy o 11.00.
3) We wtorek z racji miesięcznego wspomnienia św. Jana Bosko zapraszamy na wieczorną Mszę w intencji rodziców, wychowawców, dzieci i młodzieży. Po Mszy ucałowanie relikwii.
4) We środę 1 listopada:
przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 11.30 rozpocznie się Procesja na Cmentarzu Parafialnym. Zapraszamy do licznego w niej udziału i wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych. Msza św. na cmentarzu za wszystkich Zmarłych o godz. 12.30. Bardzo prosimy o nabożne w niej uczestniczenie. Gromadzimy się, w miarę możliwości, przy ołtarzu pod krzyżem. Msze św. w tym dniu według rozkładu niedzielnego; nie będzie tej o godz. 15.00. Pamiętajmy, że jest to Święto nakazane, czyli w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
Procesja na cmentarzu komunalnym o godz. 13.30, Msza św. o g. 14.30
Tradycyjna Wieczornica Zaduszkowa o godz. 19.30 na Starym Cmentarzu (lub w kościele – pogoda). Na zakończenie wspólna modlitwa Kompletą za zmarłych. Zapraszamy serdecznie
5) We czwartek 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny i przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu:
Msze św. o godzinie 7.00; 8.00 – po tej Mszy procesja na cmentarzu przy ul. Kościelnej z różańcem za zmarłych; dotykowa Msza św. o 9.30. Po południu o 18.00 Godzina święta i nabożeństwo powołaniowe zapraszamy Ministrantów i ich rodziny, wieczorna Msza św. w intencji LSO i o nowe powołania do służby w Kościele. Dodatkowa Msza św. o 19.30 w intencji wszystkich wiernych zmarłych.
6) Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 XI pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny. Aby uzyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej i wzbudzić w sobie szczere pragnienie zerwania z wszelkim grzechem.
7) 3 listopada – I piątek miesiąca, po Mszy o 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odwiedziny chorych od 9.00, po południu Msza dla dzieci o 17.15, 18.00 różaniec z wypominkami, Msze święte o 18.30 i 19.30.
8) 4 listopada – z racji I soboty miesiąca: o godz. 8.00 Msza św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
9) 5 listopada – I niedziela miesiąca:
w naszej parafii będziemy gościli kleryków z Salezjańskiego Seminarium w Lądzie, przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar na seminarium.
Msza św. w intencji Żywego Różańca i Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
Na godzinę 15.oo zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii świętej.

10) Od 5 XI rozpoczniemy w naszym Oratorium zajęcia tematyczne dla dzieci z języka polskiego, angielskiego, zajęcia plastyczne. Szczegółowe informacje podamy za tydzień. W tym tygodniu Oratorium czynne w poniedziałek i wtorek od 16.00 do 19.00 zapraszamy.
11) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Don Bosco i L’oservatore Romano.
12) Solenizantom, Jubilatom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.