Ogłoszenia 28 I 2018 – IV Niedziela Zwykła

 

W najbliższym tygodniu:

 1. 31 stycznia – we środę przypada Uroczystość Świętego Jana Bosko. Jest to święto patronalne Rodziny Salezjańskiej. O godzinie 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki, o 18:30 na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich, którym bliski jest ks. Bosko. Mszę św. odprawi i homilię wygłosi ks. Henryk Kaszycki Salezjanin pracujący w sąsiedniej parafii. Podczas Mszy świętej zostanie poświęcony nowy obraz św. Jana Bosko, który chcielibyśmy zawiesić na środkowym filarze w nawie głównej kościoła. Wyjątkowo nie będzie w tym dniu Adoracji.
 2. 1 lutego przypada pierwszy czwartek miesiąca, o godzinie 18.00 Godzina Święta. Jest to także dzień dorocznego wspomnienia zmarłych Salezjanów. Każdy Salezjanin kapłan w tym dniu odprawia Mszę świętą w intencji zmarłych współbraci.
 3. 2 lutego - pierwszy piątek miesiąca i Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. o godzinie: 7:00, 8:00, 9:30, 17:15, 18:30 i 19:30. Tradycyjnie jak co roku, uroczyście podejmiemy się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zagrożonego zagładą. Podczas Eucharystii o g. 18:30 złożymy w darze zebrane pieluchy i kosmetyki dla niemowląt, które przekażemy do Domu Samotnej Matki w Matemblewie. Informacje nt. Duchowej Adopcji dostępne są w gablotach pod chórem oraz przy koszu przed żłóbkiem.
  Z racji I piątku nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godzinie 9.30 i o 18.00. Z racji ferii zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nie będzie odwiedzin chorych.
  Tradycyjnie już 2 lutego jest także obchodzony jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, modlitwą otoczmy osoby, które oddały swe życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.
 4. 3 lutego I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  W tym dniu z racji przypadającego wspomnienia św. Błażeja błogosławieństwo gardła po Mszy o godzinie 7:00 i 8:00.
 5. 4 lutego – I niedziela miesiąca, Msza św. w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 6. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, proszone są na obowiązkowe spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy wieczornej do Oratorium.
 7. Michał wraz z Ministrantami rozpoczęli feryjny wyjazd w góry. Życzymy udanego i bezpiecznego pobytu.
 8. Zachęcamy do nabywania nowych numerów Gościa Niedzielnego.
 9. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Jan Delej lat 95 z ul. Tysiąclecia, śp. Stanisława Kluska lat 83 z ul. Św. Marka w Kazimierzu, śp. Jadwiga Kroll lat 94 z ul. Jesionowej i śp. Jadwiga Posańska lat 92 z ul. Topolowej. Wieczny odpoczynek….