1. W dniu dzisiejszym:
@ na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież z klas kl. VII SP w ramach przygotowania do bierzmowania.
@ w naszej parafii gościmy Alumna Wyższego Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego. Taca zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa jest przeznaczona na to seminarium.
@ ks. Andrzej odprawi Mszę świętą imieninową o godzinie 18.30. Zapraszamy do modlitwy w intencji Solenizanta. Księdzu Andrzejowi życzymy wielu łask od Boga i radości z pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.
2. Ostatni różaniec z wypominkami zostanie odmówiony we wtorek 28 XI, od środy rozpoczynamy Nowennę do Uroczystości Niepokalanej, którą będziemy się modlili codziennie o godz. 18.00 do 7 XII włącznie.
3. Zachęcamy dzieci ze szkoły podstawowej do korzystania z zajęć w naszym Oratorium, od poniedziałku do piątku od 16.00 do 19.00, a także do zajęć tematycznych według rozkładu podanego w minionym tygodniu.
4. We środę adoracja po Mszy wieczornej – zapraszamy.
5. We czwartek 30 XI z racji ostatniego dnia miesiąca wspominamy ks. Bosko. Jest to dzień rodziny salezjańskiej. Modlimy się również w intencji rodziców, wychowawców, młodzieży i dzieci. Zapraszamy na wieczorną mszę św. o g. 18:30 wszystkich, którym bliski jest ks. Bosko.
6. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca:
Chorych odwiedzamy od g. 9.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 17.15(spowiedź dzieci od 16:45), 18.30, 19.30(dla młodzieży).
7. 2 XII – I sobota – czcimy Najświętsze Serce Maryi: o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
8. W przyszłą niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu:
> Rok 2017 jest rokiem jubileuszowym 75 rocznicy śmierci Błogosławionej Piątki Poznańskiej – pięciu wychowanków naszego oratorium w Poznaniu, w przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Jarosława Wąsowicza, który poprzez kazania przybliży nam postaci Błogosławionych, podczas Mszy o godzinie 9.30 zostanie poświęcony obraz Błogosławionej Piątki, który chcielibyśmy na stałe umieścić w naszym kościele.
> Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Msza św. w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
> Na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii wraz ze swoimi rodzicami.
> Także w przyszłą niedzielę zostaną poświęcone w opłatki wypieczone przez Siostry Pasterki z Poznania, będą do nabycia na naszym straganie adwentowym przed kościołem oraz w zakrystii i kancelarii. Dochód z ofiar złożonych przy okazji nabycia opłatków pragniemy przekazać Siostrom na prowadzony przez nie w Poznaniu Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla dziewcząt.
9. Na zbliżający się czas Adwentu – naszego duchowego przygotowania na przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego przygotowaliśmy kilka propozycji, służących pogłębieniu naszego życia religijnego. Są to tradycyjne Roraty o godzinie 6.00; „Rekolekcje na raty” głoszone przez trzy kolejne niedziele Adwentu o godzinie 20.00, „Rekolekcje w ciszy” – czas adoracji 9, 10 i 11 grudnia, „Zamyślenia adwentowe” w piątki o 19.30 oraz nasze tradycyjne rekolekcje, które w tym roku wygłosi ks. Kazimierz Chudzicki – salezjanin pracujący w Dębnie. Szczegóły znajdują się na plakatach oraz ulotkach, które będziemy mogli otrzymać przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do włączenia się w przygotowane inicjatywy.
10. Przez trzy kolejne niedziele Adwentu przed naszym kościołem będzie czynny stragan, na którym będziemy mogli zaopatrzyć się w świece Caritas wspomagając Wigilijne Dzieło Pomocy, nabyć opłatki, kartki świąteczne, dziesiątki różańca a także 3 i 10 XII będziemy oferowali w sprzedaży Pismo Święte w różnych formatach.
11. Nasza Parafia organizuje w dniach od 26 kwietnia do 6 maja 11 dniową Pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu w gablocie lub bezpośrednio do Ks. Józefa. Program można również otrzymać u Pana Kościelnego w zakrystii.
12. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.
13. Solenizantom, Jubilatom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.
14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Genowefa Żuk, lat 68 z ulicy Kasztanowej, Elżbieta Labuda lat 93 z ul. Roszczynialskiego oraz śp. Roman Wrzałek, lat 70 z Kazimierza ul. Św. Marka – pogrzeb we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek….