Ogłoszenia 15 X 2017

1) Dzisiaj w naszej wspólnocie:
Odbywa się liczenie wiernych (akcja odbywa się we wszystkich kościołach w Polsce).
Prowadzimy zbiórkę ofiar na rzecz pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Bóg zapłać Ofiarodawcom i osobom zbierającym.
Młodzież oazowa sprzedaje własnoręcznie wykonane różańce, które poświęciliśmy na sobotniej Eucharystii. Dziękujemy za zainteresowanie tą inicjatywą.
Na Mszę świętą o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież klas II gimnazjum z rodzicami w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania, po Mszy świętej złożenie deklaracji, odebranie indeksów i krótkie spotkanie informacyjne.
2) Trwa miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: codziennie o 1800,
od poniedziałku do piątku o 1715 – szczególnie dzieci oraz w poniedziałki i piątki o 1930 szczególnie młodzież klas II i III gimnazjum i starszą.
Uczniów szkół podstawowych zapraszamy do naszego Oratorium od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:00.
Trwamy w nowennie przed wspomnieniem św. Jana Pawła II, który w tym roku zostanie ogłoszony Patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Nowenna w ramach nabożeństw o 18:00.
3) We środę 18 października:
O godzinie 19:00 w Stacji Kultura- Miejskiej Bibliotece Publicznej w budynku Dworca PKP odbędzie się spotkanie autorskie z ks. dr Jarosławem Wąsowiczem SDB i promocja jego najnowszej książki wydanej w związku z jubileuszem 80-lecia pracy salezjanów w Rumi: „Ksiądz Ignacy Błażewski SDB (1906-1939). Twórca oratorium w Rumi i męczennik za wiarę". Serdecznie zapraszamy.
W naszym Kościele:
Wieczorna Msza święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia z racji święta św. Łukasza Ewangelisty,
po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona odmówieniem nieszporów o 19:45.
4) We czwartek spotkanie Salezjanów Współpracowników po Mszy wieczornej.
5) W piątek zapraszamy młodzież na wieczór modlitwy młodych w Parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej. Jest możliwość wyjazdu autokarem, zbiórka o 17.45 przed naszym kościołem. Zapisy w zakrystii, koszt 25 zł
6) W sobotę 21 X:
z racji kwartalnego dnia skupienia Salezjanów kancelaria parafialna będzie nieczynna.
w Sanktuarium Wspomożycielki o godzinie 16.00 koncert finałowy Festiwalu - Requiem Mozarta
7) W przyszłą niedzielę 22 X:
rozpoczyna się Tydzień Misyjny – przez cały tydzień trwamy w modlitewnej pamięci o intencjach misyjnych Kościoła, w tym dniu zbiórka ofiar na cele misyjne.
Przypada 69 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda, oraz wspomnienie św. Jana Pawła II i ogłoszenie jego patronatu nad Akcją Katolicką w Polsce. Uroczysta Msza święta łącząca te wydarzenia o godz. 12.30 po Mszy Św. zapraszamy na krótką modlitwę przy Figurze
Św. Jana Pawła II.
Na godzinę 15.00 zapraszamy uczniów klas VII SP z rodzicami. Po Mszy złożenie deklaracji przystąpienia do przygotowania do bierzmowania i krótkie spotkanie organizacyjne. Deklaracje odbieramy od katechetów w SP 1, uczniowie innych szkól w zakrystii.
W Parafii pw. św. Jana z Kęt odpust parafialny o godzinie 13.00.
8) Przypominamy o Mszy św. dla uczniów klas IV i ich rodziców 29 X o godzinie 15.00
9) „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.
10) Solenizantom, Jubilatom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.
11) W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele:
śp. Helenę Melcer lat 85 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.