1. Dziękujemy za przygotowanie plecaków dla dzieci w ramach akcji Caritas „Plecak pełen Uśmiechów”.
2. Bóg zapłać za deklaracje trzeźwościowe złożone w miesiącu sierpniu.
3. W dniu dzisiejszym podczas mszy o godz. 11:00 błogosławieństwo pierwszoklasistów i poświęcenie przyborów szkolnych i podręczników a o godzinie 15:00 w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek Eucharystia i spotkanie Rodzin Powołanych.
4. Spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej w poniedziałek o g. 19:10
5. We wtorek o godzinie 20:00 spotkanie chętnych do zaangażowania się w animację zajęć w oratorium.
6. Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych w środę o godzinie 18:00.
7. Także we środę z racji 13 dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie po wieczornej Mszy Świętej.
8. 14 września świętować będziemy Podwyższenie Krzyża Świętego i celebrować nasz odpust parafialny. W tym dniu Msze święte o godzinie: 7:00, 8:00; 9:30 i uroczysta suma odpustowa o 18:30, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Robert Kulczyński Salezjanin z Aleksandrowa Kujawskiego. Po Mszy procesja eucharystyczna, proszę o przygotowanie orszaku.
9. 15 września 2017 r., w najbliższy piątek, w Szkole Sióstr Salezjanek w Rumi przy ulicy Ceynowy 24 będzie gościł Pan Jacek Pulikowski, znany autorytet dla tysięcy małżeństw i rodzin. Podzieli się on swoim ogromnym doświadczeniem, wygłosi konferencję na temat więzi w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy na godzinę 17.00. Siostry proszą o potwierdzenie przybycia: telefonicznie 733 035 240 lub e-mail: sp_rodzina@op.pl
10. Przypominamy, o pobraniu deklaracji przystąpienia do przygotowania do I komunii świętej. Puste deklaracje można odebrać w zakrystii u Pana Kościelnego oraz w kancelarii parafialnej. Wypełnione i podpisane przez Rodziców deklaracje zostaną złożone podczas Mszy świętej 1 października o godzinie 15:00

12. W następną niedzielę 17 września odbędzie się w naszym kościele akcja zbierania podpisów w sprawie poparcia ustawy o zmianie warunków dopuszczalności przerywania ciąży. Episkopat polski poparł tę ustawę. Nie chcemy aby w Polsce poczęte dzieci były zabijane z powodów eugenicznych czyli z powodu choroby. Takie dzieci trzeba raczej otoczyć miłością, troską a ich rodziny opieką. Bardzo prosimy o poparcie tej inicjatywy i o zabranie dowodów osobistych ponieważ będzie potrzebny numer PESEL.
11. Informujemy, że w dniach 29-30 września (piątek-sobota) w parafii NMP Wspomożenia Wiernych odbędzie się weekendowy kurs przedmałżeński. Już można się zapisywać na furcie Domu Zakonnego lub w zakrystii kościoła Wspomożycielki. Szczegółowe informacje będą podawane przy zapisach.
12. Żywy Różaniec i Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza na pielgrzymki do Torunia i Częstochowy od 30.09. do 1 października i 13 października na rekolekcje z o. Maniackalem do Kadyn. Kontakt z p. Barbarą Kuling.
13. Zarząd Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rumi informuje, że zapisy na I semestr 2017/2018 odbywać się będą od 11 do 15 września w godzinach 11:00 – 14:00 w Miejskim Domu Kultury w Rumi, ul. Mickiewicza 19.
14. „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.
15. Solenizantom, Jubilatom, niech błogosławi Chrystus Pan.