1) Dzisiaj w naszej wspólnocie:
Kapłanom Solenizantom ks. Brunonowi, ks. Franciszkowi i ks. Michałowi z racji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia i ludzkiej pomyślności.
O godzinie 1230 Msza w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Miłosierdzia, o godzinie 1500 Msza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej i ich rodziców, połączona ze złożeniem deklaracji i poświęceniem różańców.
Podczas całego dnia możemy wesprzeć Hospicjum kupując kalendarze.
Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem przygotowane przez Oazę.
2) Rozpoczynamy miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: codziennie o 1800,
od poniedziałku do piątku o 1715 – szczególnie dzieci oraz w poniedziałki i piątki o 1930 szczególnie młodzież klas II i III gimnazjum i starszą.
3) Od poniedziałku 2 października zapraszamy uczniów szkół podstawowych do naszego Oratorium
od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:00. W programie zajęć: pomoc w odrabianiu lekcji, wspólna zabawa i „szczypta” modlitwy.
4) W poniedziałek o godzinie 800 Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka.
5) We wtorek różaniec z wypominkami oraz wieczorna Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
6) We środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18:00 a także całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 830 do 1830, nie będzie adoracji od 1900.
7) We czwartek 5 X, na godzinę 1800 zapraszamy wszystkich ministrantów z rodzinami. W tym dniu spowiedź wyjątkowo od godziny 1800 do 1825. Następnie kapłani będą koncelebrowali Eucharystię.
8) Pierwszy piątek miesiąca 6 X, odwiedziny chorych od 900, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 830, Msze święte o 700; 800; 1715; 1830; 1930, o 1800 różaniec.
9) W sobotę 7 X wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, dzień ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic”, szczegóły na plakatach, w naszym kościele – z racji liturgii ślubnych – zapraszamy do wspólnego odmówienia różańca o godzinie 1300.
10) W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową Opatrzności Bożej. Kazania wygłosi ks. Tomasz Kościelny, salezjanin dyrektor Domu Młodzieży z Poznania. Po sumie procesja eucharystyczna, zapraszam orszak procesyjny w sposób szczególny dzieci do sypania kwiatów. Wyjątkowo w tym dniu chrzty podczas Mszy o godzinie 1100. Także w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Papieski – zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W tym dniu na godzinę 1500 zapraszamy młodzież klas III gimnazjum z rodzicami w związku z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
11) Uczniowie klas VII i II gimnazjum uczęszczający do szkół po za terenem naszej parafii powinni odebrać deklaracje przystąpienia do przygotowania do sakramentu bierzmowania, które złożą podczas Mszy świętej o 1500 odpowiednio w IV i III niedzielę października. Już dzisiaj zapraszam dzieci klas IV i ich rodziców na Mszę świętą 29 X o godzinie 1500 w związku z pierwszym rokiem pełnego uczestniczenia w Eucharystii.
12) „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii. Solenizantom, Jubilatom, niech błogosławi Chrystus Pan.
13) W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele:
śp. Annę Osadę lat 94 oraz Danutę Kiedrowską lat 70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.