1. Dziś obchodzimy odpust Opatrzności Bożej. Kazania głosi ks. Piotr Szlufik z Nowicjatu salezjańskiego w Kutnie-Woźniakowie.
 2.  

  Do naszej parafii dotarł obraz ks. Bosko. W poniedziałek 13 października ks. Bosko uczczą Rodziny osób powołanych do kapłaństwa i zakonu, we wtorek obraz ks. Bosko będzie przebywał u ss. Salezjanek przy ul. Ceynowy. We wtorek 14 października zapraszamy szczególnie młodzież na godz. 18.30. Liturgia mszy o 18.30 przygotowana jest przez Salezjańską Pielgrzymkę Ewangelizacyjną. Następnie czuwanie do godz. 21.00. Zachęcamy do wpisywania próśb czy podziękowań do zeszytu przy ołtarzu NSPJ.

   

 3. Zakończenie peregrynacji nastąpi na mszy św. 15 października. Liturgię przygotuje Salezjanie współpracownicy, Akcja Katolicka, chór „Cecylia”

   

 4. Nabożeństwo i procesja fatimska będzie 13 października po mszy św. wieczornej.

   

 5. Spotkanie Akcji Katolickiej planowane jest na poniedziałek 13 października g. 19.00.

   

 6. Spotkanie członków i sympatyków KWC w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w Organistówce. Tematem najbliższego spotkania będzie: Gdzie jest granica między miłością a naiwnością?

   

 7. Pielgrzymka rowerowa z Kapliczki w Kazimierzu do figury Jana Pawła II w Rumi w czwartek 16 października o g. 16.30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Kazimierza.

   

 8. W Oratorium w niedzielę 19. października o godzinie 18,00 Film pt. „Koło zamachowe”

  Jay Austin jest właścicielem komisu używanych samochodów i jak większość sprzedawców w jego branży działa w sposób nieuczciwy, sztucznie zawyżając ceny i okłamując swoich klientów, którzy słono przepłacają za zakupione pojazdy. Jego podejście do biznesu przenosi się na jego relację z bliskimi i znajomymi. Wkrótce dochodzi do sytuacji, że nawet jego żona i syn widzą, że nie można mu ufać. Kiedy Jay zostaje poruszony przez Boga zmienia swoje podejście do biznesu „o 180 stopni”, z początku nie jest mu łatwo, stoi na skraju bankructwa ale uczciwość, wierność i bezgraniczne zaufanie Bogu zostaje mu w niesamowity sposób wynagrodzona

   

 9. Burmistrz Miasta Rumi informuje mieszkańców miasta o utrudnieniach w komunikacji w niedzielę 19 października 2014r. w godz. ok. 10.30 – 14.00 w związku z organizacją BIEGU KASZUBSKIEGO RUMIA 2014. Trasa biegu będzie przebiegała następującymi ulicami i rondami: Dębogórską, Rondem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Gdańską, Rondem Solidarności, Dąbrowskiego, Starowiejską, Rondem Jana Pawła II. Szczegóły dotyczące programu biegu i zamknięć ulic w załączeniu i na stronie internetowej MOSiR Rumia.

   

 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Piotr Łosiewski, l 91, zam. ul. Skłodowskiej
  śp. Eugeniusz Mamrot, l. 82, zam ul. Konopnickiej
  śp. Anna Kaiser l. 91, zam. Starowiejska.