1. W dzisiejszą niedzielę czcimy Trójcę Świętą: Ojca i Syna i Ducha św. W naszej Parafii świętujemy 90. Rocznicę Konsekracji tego kościoła. Dziękujemy Bogu i ludziom za nasz piękny Dom Boży. To tu Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza Miłosierdziem, karmi Ciałem Swego Syna i daje Swą łaskę, umacniając nas Swoim błogosławieństwem. Tę radość dzielą dziś z nami J. E. Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź oraz Ks. Inspektor Marek Chmielewski sdb, którzy odprawią głównę Sumę Jubileuszową o godz. 13.00. Ta Msza św. będzie na żywo transmitowana przez TV Polonia. Ks. Inspektorowi Bóg zapłać za dzisiejsze Słowo Boże!
 2. Od dzisiejszej niedzieli, do końca wakacji, nie ma Mszy św. po południu o godz. 15.00.
 3. Zapraszamy dzisiaj na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 4. W dzisiejszą niedzielę kończy się czas na spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 5. Dziękujemy Parafianom, którzy pielgrzymowali na Odpust do Wejherowa.
 6. W poniedziałek na Mszę św. wieczorną, a po niej na spotkanie zapraszamy Radę Duszpastersko – Wychowawczą.
 7. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Alojzego Gonzagi.
 8. Zbliża się koniec Roku Katechetycznego i Szkolnego. We wtorek o godz. 14.00 Msza św. dla uczniów klas VI. W środę dla dzieci /nie dotyczy SP 6/ o godz. 17.00; o godz. 18.30 dla ministrantów; o godz. 19.30 dla młodzieży. Pół godziny wcześniej dla każdej z grup okazja do spowiedzi. Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkie dzieci, a także ich Rodziców, Nauczycieli, Dyrekcje Szkół, by z Bogiem w sercu zakończyć kolejny Rok nauki oraz wejść w czas wakacyjny. Niech nikogo z Was nie braknie. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek zakończenie Roku dla Oazy.
 9. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Wspomożycielki, połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 10. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i po tej Eucharystii na ulice naszej Parafii wyruszy do czterech Ołtarzy Procesja Eucharystyczna. Pójdziemy ul. Świętopełka, gdzie będzie I Ołtarz, następnie przejdziemy ul. Dębogórską w ul. Gdyńską, gdzie będzie II Ołtarz, potem ul. Targową, gdzie będzie III Ołtarz, ul. Derdowskiego i Rondem Płażyńskiego w ul. Dębogórską, gdzie tradycyjnie będzie IV Ołtarz i ul. Kościelną powrócimy do kościoła. Bardzo prosimy by w budowę tych Ołtarzy włączyli się wszyscy mieszkańcy w.w. ulic, a więc: Świętopełka, Gdyńskiej, Targowej i Dębogórskiej. Innych także zapraszamy. Niezależnie od miejsca zamieszkania, wszyscy, ale szczególnie na trasie Procesji, udekorujmy na ten dzień okna naszych domów, by godnie powitać przechodzącego w Monstrancji Chrystusa Pana. Prosimy o usunięcie samochodów z trasy Procesji. Zadbajmy także o należyty strój na Procesję i do kościoła. Na Eucharystię z Procesją zapraszamy cały Orszak Procesyjny, Chór Parafialny, dzieci z bieli /próba sypania kwiatków w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00/, młodzież i wszystkich Parafian oraz sympatyków naszej Parafii. Niech w Procesji swoją obecność zaznaczą wszystkie Grupy Parafialne i stany. Udział w Procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu, zawsze obecny. Pamiętajmy jednak, że sam tylko udział w Procesji nie jest pełnym świętowaniem – nie zapomnijmy tego dnia o Mszy św. Po zakończeniu Procesji ok. godz. 12.30 Eucharystia i ostatnia o godz. 18.30. Nie ma tej o godz. 11.00 i 15.00.
 11. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Msza św. przez całą Oktawę w tygodniu o godz. 18.00; następnie nabożeństwo do NSPJ i Procesja wokół kościoła. Zapraszamy także cały Orszak procesyjny i wszystkich wiernych.
 12. W piątek obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. To także 24. dzień m-ca; wspominamy NMP Wspomożenia W. O godz. 18.00 Msza św. w int. składających prośby i podziękowania; po niej Nowenna do Wspomożycielki, połączona z litanią do NSPJ.
 13. W piątek w Parafii NMP WW odbędzie się Zjazd Kapłanów pochodzących z Rumi. Zapraszamy Rodziny Kapłanów i Osób konsekrowoanych oraz wiernych do udziału we Mszy św. o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski.
 14. W nocy, z piątku na sobotę, o godz. 1.00 będzie Wyjście do Mechelinek. Msza św. o wschodzie słońca przy Zatoce. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza młodych.
 15. 26 czerwca, w więc za tydzień, minie 6 lat jak nasz Ks. Proboszcz rozpoczął pracę w naszej Parafii. Pełnił swoje obowiązki, zgodnie z prawem zakonnym, przez dwie kadencje i dlatego też Ks. Inspektor wraz ze Swoją Radą Inspektorialną postanowił skierować Go do pracy duszpasterskiej w Dębnie. Jednocześnie nowym Proboszczem i Dyrektorem ustanowił ks. Waldemara Łachuta, obecnie pracującego w Pile. Przekazanie Urzędu nowemu Ks. Proboszczowi i pożegnanie ustępującego Ks. Proboszcza odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej Uroczystości i do wspólnej modlitwy.
 16. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Boga.
 17. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny i inne. Pod chórem Gazetka Parafialna w nowej kolorowej szacie.
 18. W piątek przypada kolejna Rocznica smierci + ks. Edwarda Bańdo sdb, spoczywającego na naszym cmentarzu. Jego duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 19. Błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy, w Imię Ojca i Syna i Ducha św., niech pozwoli nam iść w Kościele Chrystusowym drogą wiary, nadziei i miłości.
                                                                                                          Ks. Józef  Paliwoda sdb
                                                                                                         (Proboszcz)

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *