1. Dziś powraca pielgrzymka z Wejherowa. Będziemy witać pielgrzymów ok g. 16.00. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i poprowadzenia pątniczego wędrowania.

 2. Zachęcam do zapoznania się inicjatywą „Stop pedofilii” zmierzająca do ochronny dzieci w przedszkolach i szkołach przed działaniami mającymi znamiona pedofilii. Dziś przed kościołem można udzielić POPARCIA PROJEKTOWI USTAWY "STOP PEDOFILII".

 3. Przed kościołem zbieramy do puszki na budowę Świątyni Opatrzności.

 4. Idealna Fala” to film o surferze, który przeżył śmierć kliniczną. Po powrocie dożycia odmieniony opowiada wszystkim dookoła o potrzebie porzucenia grzechu. Jego historia życia prowokuje do zadawania sobie poważnego pytania, na które wszyscy będziemy w przyszłości odpowiadać. Film do zobaczenia w Oratorium 15 czerwca 2014 roku o g. 19.00. Za tydzień film Łaska i miłosierdzie-o pokonywaniu uprzedzeń i sile wiary.

 5. Zbiórka dla ministrantów Honorowych, jak 3 Niedzielę miesiąca, dzisiaj o godz. 19:30 w salce ministranckiej.

 6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas Uroczystości Bożego Ciała. Próby w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

 7. Spotkanie wyborcze Akcji Katolickiej w poniedziałek po mszy św. wieczornej.

 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o g. 19.00

 9. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i po tej Eucharystii na ulice naszej Parafii wyruszy do czterech Ołtarzy Procesja Eucharystyczna. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Kościelną, Mostową, Świętopełka, Dębogórską i Kościelną.
  Niezależnie od miejsca zamieszkania, udekorujmy na ten dzień okna naszych domów, by godnie powitać przechodzącego Chrystusa Pana. Prosimy o usunięcie samochodów z trasy Procesji. Zadbajmy także o należyty strój na Procesję i do Kościoła. Na Eucharystię z Procesją zapraszamy cały Orszak Procesyjny, Chór Parafialny, dzieci z bieli (próba sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek o godz. 17.00), młodzież i wszystkich Parafian oraz sympatyków naszej Parafii. Niech w Procesji swoją obecność zaznaczą wszystkie Grupy Parafialne i stany. Udział w Procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu, zawsze obecny.
  Pamiętajmy jednak, że sam tylko udział w Procesji nie jest pełnym świętowaniem – nie zapomnijmy tego dnia o Mszy św. Po zakończeniu Procesji msze św. o godz. 12.30 i o godz. 18.30. Nie ma tej o godz. 11.00 i 15.00.

 10. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Msza św. przez całą Oktawę w tygodniu o godz. 18.30; następnie nabożeństwo do NSPJ i Procesja wokół kościoła. Zapraszamy także cały Orszak procesyjny i wszystkich wiernych.

 11. Za 2 tygodnie Uroczystość Piotra i Pawła. W naszej parafii Jublileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Lecha Idźkowskiego, ks. Proboszcza Józefa Paliwody i ks. Zdzisława Leppera Msza św. sprawowana przez jubilatów w niedzielę 29 czerwca o g. 12.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 12. Festyn św. Jana Bosko rozpoczynamy w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 a kończymy o g. 20.00. Rozkład wywieszony w gablocie.

 13. Spotkanie rodzin powołań do kapłaństwa, zakonu i misji będzie w niedzielę o godz. 16.00. Gościmy również ks. Waldemara Jonatowskiego.

 14. Spotkanie Rodziców dzieci wyjeżdżających na rekolekcje oazowe odbędzie się w salce oazowej w niedzielę 22 czerwca o g. 19.00.

 15. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w dniach 23-27 czerwca po mszy św i procesji.

 16. Zapraszam do udziału w Salezjańskiej Pieszej Pielgrzymce z Suwałk do Wilna w dniach 14-26 lipca 2014 r. Organizatorem wyjazdu grupy z Rumi jest ks. Michał Kwiatkowski. Więcej informacji na plakatach oraz parafialnej stornie internetowej. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdowe odbędzie się 6 lipca.

 17. Prasa Religijna do nabycia w zakrystii: Gość niedzielny

 18. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.

 19. Dodatkowe ogłoszenia:

 20. I Komunia św. w przyszłym roku będzie w III sobotę maja (16 maja 2015roku).

 21. Półkolonie parafialne odbędą się w dniach od 21 do 25 lipca i od 28 lipca do 1 sierpnia.