Niedziela Poświęcenia Kościoła, 30 października 2011 roku

 1. Dziś przypada Rocznica poświęcenia naszego kościoła. Wspominamy wszystkich fundatorów i budowniczych tego kościoła i dziękujemy za nasz piękny Dom Boży.
 2. W poniedziałek ostatni dzień m-ca, a więc wspominamy św. Jana Bosko. Po ostatnim już nabożeństwie październikowym ucałowanie Relikwii świętego.
 3. Również w poniedziałek zamanifestujemy łączność ze świętymi. O godz. 19.30 prezentacja świętych, następnie Konferencja o świętości, po niej procesja przez miasto z pochodniami, kadzielnicami do kościoła św, Jana Kantego tam Eucharystia i pokaz sztucznych ogni.
 4. Ks. abp Sławoj Leszek Głódź kieruje do nas słowo z racji zbliżającej  się Uroczystości Wszystkich Świętych
 5. 1 listopada, przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 11.30 rozpocznie się Procesja Żałobna na Cmentarzu Parafialnym. Zapraszamy do licznego w niej udziału i wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych. Msza św. na cmentarzu za wszystkich Zmarłych o godz. 12.30. Bardzo prosimy o nabożne w niej uczestniczenie. Gromadzimy się, w miarę możliwości, przy ołtarzu pod krzyżem. Msze św. w tym dniu według rozkładu niedzielnego; nie będzie tej o godz. 15.00. Pamiętajmy, że jest to Święto nakazane, czyli że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Nie wystarczy samo tylko nawiedzenie cmentarza i zapalenie znicza, czy postawienie kwiatów.
 6. Różaniec z wypominkami przez cały miesiąc codziennie o godz. 18.00, z wyjątkiem środy, w które będzie Nowenna do Wspomożycielki, a w piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego, także w wypominkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W środę Dzień Zaduszny, a więc wspominamy wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 17.00 i 18.30. Po Mszy św. zbiorowej za Zmarłych, polecanych w tegorocznych wypominkach, o godz. 9.30, Procesja Żałobna na Starym Cmentarzu. Zapraszamy do udziału w niej.
 8. W środę od godz. 19.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, którą poprowadzą Katecheci z naszej parafii, a tydzień później Krucjata Wyzwolenia Człowieka
 9. W środę 0 godz. 18.00 Nowenną do Wspomożycielki. Zapraszamy na wspólną modlitwę. 
 10. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Czwartek m-ca – na wieczorny Różaniec za Zmarłych powołanych oraz Mszę św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne zapraszamy wszystkich Ministrantów z Rodzicami.
 11. I Piątek m-ca – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.30. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w Parafii. W tym dniu okazja do spowiedzi dla wszystkich. Od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci i Msza św. o godz. 17.00. Od godz. 19.15 spowiedź dla młodzieży i o godz. 19.30 Msza św.
 12. I Sobota m-ca – o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.
 13. I Niedziela m-ca – o godz. 12.30 Msza św. w int. Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic.
 14. W następną niedzielę 6 listopada o godz. 14.00 w kościele Św. Jana z Kęt w Janowie zostanie odprawiona msza św. w języku kaszubskim.
 15. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe. Ponadto we Wszystkich Świętych nasi Współpracownicy Salezjańscy będą przyjmowali na cmentarzu przy wejściach w godz. 8.00 – 15.00 wypominki jednorazowe. Bardzo prosimy o czytelne pisanie, zwłaszcza nazwisk swoich Zmarłych, a imiona w mianowniku /nie odmieniać!/ /; to ułatwi nam poprawne ich odczytanie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i obfitych darów Bożych. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielny, Dominik. Zachęcamy do jej lektury.