1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas rzymskich uroczystości Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosi Błogosławionym Sługę Bożego Jana Pawła II. Jest to jedna z najradośniejszych chwil w polskiej historii. Uroczystości beatyfikacyjne zwieńczają wspaniałe Życie i Pontyfikat Jana Pawła II. To dzień, w którym wszyscy możemy być dumni, że Ojczyzna wydała na świat tak wielkiego Człowieka. Naszym dziękczynieniem Bogu za dar nowego Błogosławionego było wyśpiewane przed chwilą „Te Deum”. Z okazji tego radosnego dnia zapraszamy o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy Pomniku Jana Pawła II, podczas którego będziemy świętować Jego włączenie do grona Błogosławionych w niebie. Zamiast światełka do nieba można przynieść jeden kwiat ogrodowy lub polny, który będzie symbolizował dobre postanowienie lub dobry uczynek; złożymy je przy nowym Błogosławionym Janie Pawle II.
 2. Na Mszy św. o godz. 12.30, a więc po ogłoszeniu Błogosławionym naszego Papieża, zostanie odsłonięty i poświęcony Jego Obraz. Bóg zapłać Ofiarodawcy i Wykonawcom tego Wizerunku.
 3. Po Mszy św. o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja do godz. 18.00, zakończona nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i litanią do M. Bożej.
 4. Dzisiaj przypada patronalne Święto Caritas-u. Osobom z naszego Parafialnego Caritas-u życzymy wielu łask od Boga, siły i zapału w posługiwaniu na rzecz biednych i potrzebujących pomocy. Dziękujemy za ofiarowany czas, trud i poświęcenie.
 5. Z racji beatyfikacji nie ma Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.
 6. Dzisiaj jest I Niedziela m-ca – Msza św. o godz. 12.30 w int. Żywego Różańca i po niej zmiana tajemnic.
 7. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym czcimy Maryję. Zapraszamy wszystkich czcicieli M. Bożej do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i w piątki o godz. 17.00; młodzież w piątki o godz. 19.30. Apele Jasnogórskie w maju w każdą niedzielę i Święta maryjne o godz. 21.00. Niech Maryja gromadzi nas także na wspólnej modlitwie w domach.
 8. W poniedziałek przypada, przeniesiona z 23 kwietnia, Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, a także naszej Archidiecezji i Salezjańskiej Inspektorii. O godz. 8.00 Msza św. w int. III Zakonu. To także dzień modlitw za Zmarłych. O godz. 18.00 Różaniec z wypominkami i następnie Msza św. zbiorowa w int. tych Zmarłych.
 9. We wtorek, 3 maja, będziemy celebrować Uroczystość NMP Królowej Polski, która jest główną Patronką naszej Ojczyzny. Msze św. będą według rozkładu niedzielnego /bez godz. 15.00/. Przypominamy, że jest to Uroczystość obowiązkowa. Na wieczornym nabożeństwie ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę naszej Królowej. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w kościele. W Parafii NMP Wspomożenia W. o godz. 9.30 Msza św. w int. Ojczyzny. Tego dnia wywieśmy flagi na naszych domach.
 10. W środę liturgiczne wspomnienie św. Floriana. Po Mszy św. wieczornej Adoracja, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00; prowadzi Oaza Rodzin. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 11. W nadchodzącym tygodniu Dni Eucharystyczne:
  I Czwartek m-ca – na wieczorne nabożeństwo oraz Mszę św. w int. o powołania zapraszamy wszystkich Ministrantów z Rodzicami. W tym dniu przypada święto św. Dominika Savio, Patrona LSO, dzieci i matek oczekujących potomstwa.
  I Piątek m-ca – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.30. Od godz. 9.00 odwiedzimy Chorych w Parafii. W tym dniu okazja do spowiedzi dla wszystkich. Od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci i Msza św. dla nich o godz. 17.00. Od godz. 19.15 okazja do spowiedzi dla młodzieży; o godz. 19.30 Msza św. dla niej. W tym dniu jest święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  I Sobota m-ca – o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; następnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 12. Za tydzień swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Wontka, który odprawi we własnej intencji Mszę św. o godz. 8.00. O godz. 15.00 Eucharystia dla dzieci I komunijnych z poświęceniem szat komunijnych, a po niej spotkanie dla Rodziców.
 13. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Marek Poryzała, a po Mszy św. okazja do nabycia książek o tematyce duchowej i złożenia ofiary na Ośrodek Wychowawczy im. bł. Jana Pawła II.
 14. Za tydzień o godz. 19.00 zapraszamy na ogólnorumską Mszę św. dziękczynną za dar beatyfikacji Jana Pawła II przy Pomniku „Veritatis Splendor”. Z tej racji odwołujemy u nas Mszę św. wieczorną o godz. 18.30.
 15. Wszystkim maturzystom życzymy wielu łask od Boga i światła Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych.
 16. Młodzież gimnazjalną klas II prosimy o zgłaszanie się dzisiaj po Mszy św. w zakrystii po deklarację do bierzmowania. Pierwsze spotkanie i składanie już wypełnionych deklaracji na Mszy św. o godz. 9.30 w następną niedzielę.
 17. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana.
 18. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i Dominik.
 19. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w okazywaniu miłosierdzia tym wszystkim, którzy go najbardziej potrzebują. Niech modli się i wstawia za nami w niebie Wielki Orędownik – bł. Jan Paweł II.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *