Niedziela Miłosierdzia 2013

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 w ndz, pn, śr, cz, pt i sb. Rozpoczynamy również Tydzień poświęcony Miłosierdziu Bożemu.

 2. Dzisiaj obchodzimy święto patronalne Caritas Polska. Wszystkim członkom Caritas parafialnej  życzymy wielu łask od Boga, siły i zapału w posługiwaniu na rzecz biednych i potrzebujących.

 3. Dziś I Niedziela misiąca. Msza św. dla Żywego różańca o g. 12.30 a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.

 4. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z dnia 25 marca. Jest to  Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kościół Domowy przygotował adorację po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, dla których życie ludzkie od poczęcia ma wartość i pragną przed Bogiem stanąć w jego obronie. 

 5. Bierzmowanie w naszej parafii we wtorek o godz. 17.00. Sakramentu udzieli ks. infułat Stanisław Bogdanowicz. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 8.00 i 17.00.

 6. Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka we wtorek o godz. 19.00 w Sali Oratorium.

 7. Ofiarom katastrofy smoleńskiej zostaną złożone kwiaty 10 kwietnia o godz. 17.45 przy rondzie im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a następnie przy rondzie im. Marszałka Macieja Płażyńskiego. Msza św. w  intencji Ofiar katastrofy smoleńskiej odbędzie się  w środę 10 kwietnia o godz. 18.30 w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Rumi.

 8. W środę do NMP Wspomożycielki Wiernych o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę tym tygodniu adoracji przewodniczą Szafarze eucharystii i Orszak procesyjny, za tydzień adoracji w milczeniu.

 9. Spotkanie nowego Kręgu Domowego Kościoła odbędzie się 10 kwietnia o godz. 20.00 w Organistówce na I piętrze.

 10. Warsztaty Artystyczne, które odbędą się 13. 04. 2013 r. o godz. 9:00. Warsztaty są bardzo ciekawe, użyteczne, radosne, wszechstronne, rozwijające, aktywne… Każdy może w nich znaleźć coś dla siebie i zabrać do domu .

 11. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Jezus miłosierny, a Maryja Wspomożycielka wspiera w codzienności.

 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
  śp. Jan Sławikowski l. 71, zam. ul. Świętopełka