NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 9 stycznia 2010 roku

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Dziękując Chrystusowi Panu za nasz chrzest, bądźmy odpowiedzialni za życie Boże w nas i za cały Kościół św., który, jako ludzie ochrzczeni, stanowimy. Nie zapominajmy też o tym, by imię do chrztu swoich dzieci wybierać spośród tych chrześcijańskich, świętych, a na Rodziców chrzestnych osoby wierzące i praktykujące, żyjące zgodnie z Bożym Dekalogiem.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie śpiew kolęd przedłużamy do 2 lutego.
 3. Po sumie Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Kaszubskiego „Rumianie”. Zapraszamy! O godz. 15.00 Eucharystia dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich Rodziców. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci i ich Rodziców ze Szkoły i Przedszkola Sióstr Salezjanek.
 4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Wspomożycielki.
 5. W czwartek godz. 8.00 Msza św. w int. Ojczyzny.
 6. W sobotę o godz. 11.00 Opłatek dla Oazy.
 7. W przyszłą niedzielę na sumie śpiewa nasz Chór Parafialny św. Cecylii, a po Mszy św. Koncert Kolęd. Po zakończeniu Opłatek dla Chórzystów.
 8. Kolęda w tym tygodniu zgodnie z podanym wcześniej planem.
 9. Siostry Salezjanki zapraszają do swojego domu na ul. Ceynowy dziewczęta – maturzystki, studentki, pracujące – na Spotkanie w dn. 27-29 stycznia.
 10. Od kilku już lat jest możliwość odliczenia od podatku 1%, który można przeznaczyć na Organizację Pożytku Publicznego. Taką Organizacją jest również Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. W oświadczeniu podatkowym można swoje 1% przeznaczyć na ten cel, a wówczas te pieniądze wrócą do naszej Parafii i zostaną w całości przeznaczone na naszą młodzież i dzieci, tak jak to było w ubiegłych latach. W roku 2010 uzyskaliśmy tą drogą ok. 5 000 zł Dla osób zainteresowanych pod chórem są wyłożone informatory. Z góry bardzo wszystkim dziękujemy!
 11. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Nowonarodzonego Pana.
 12. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielny, Familia, Dominik. Zachęcamy do nabywania i czytania. Są również komplety kolędowe.
 13. Pan wezwał do Siebie w ostatnim tygodniu:
  + Elżbieta Kułach, l. 60, zam. Skarszewy
  Zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...
 14. Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy, umocni naszą wiarę i pozwoli żyć w komunii z Bogiem, byśmy mogli zaświadczyć wobec świata, że jesteśmy chrześcijanami, dziećmi Jedynego Boga.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz