1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To równocześnie ostatnia niedziela Roku liturgicznego; za tydzień rozpoczniemy Adwent. Kończący się Rok liturgiczny niech będzie dla każdego z nas okazją do rachunku sumienia, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas. Niech Boże Królestwo króluje pośród nas.
 2. Witamy bardzo serdecznie w naszej Wspólnocie Parafialnej ks. Krzysztofa Butowskiego sdb i dziękujemy za Słowo Boże. Dziękujemy Alumnom naszego WSD z Lądu za wspólną z nami modlitwę o nowe powołania w Kościele i do naszego Zgromadzenia, by nie brakło nowych głosicieli Prawdy Bożej. Po Mszy św. okazja do złożenia swojej ofiary na kształcenie lądzkich seminarzystów.
 3. Dzisiaj swoje Imieniny obchodzi ks. Janusz Tokarczyk. Solenizant odprawi we własnej intencji Mszę św. o godz. 12.30. Ks. Januszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki ks. Bosko. Polecamy Go życzliwości i pamięci wszystkich Parafian. Dzisiaj przypada patronalne Święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 4. Na sumie także Msza św. w int. naszego Chóru Parafialnego św. Cecylii z racji Jej jutrzejszego liturgicznego wspomnienia; następnie Koncert Pieśni Religijnych. Zapraszamy! Całemu Chórowi dziękujemy za to wszystko co robi i życzymy nadal dobrych głosów. Niech Pan Bóg błogosławi naszym Chórzystom.
 5. O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz ich Rodziców. Po Mszy św. zapraszamy młodzież oraz ministrantów na spotkanie z naszymi Gośćmi z Lądu. Będzie 25 minutowy film i dyskusja nt. powołania i o tym jak to jest w Seminarium.
 6. Jeszcze w tym tygodniu o godz. 18.00 modlimy się za Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i jednorazowe.
 7. W środę 24. dzień m-ca, a więc wspomnienie NMP Wspomożenia W. Msza św. w int. składających prośby i podziękowania o godz. 18.30 z błogosławieństwem z wezwaniem Wspomożycielki. O godz. 18.00 Nowenna przed Obrazem MB. Po Mszy św. wieczornej Adoracja, którą poprowadzi Diakonia. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00. Zapraszamy na modlitwę przed Najśw. Sakramentem również innych wiernych tym bardziej, że będzie to już ostatnia Adoracja w tym roku; wznowimy w Wielkim Poście. W tym dniu w liturgii wspominamy także św. Andrzeja i Towarzyszy – Męczenników Wietnamskich.
 8. W czwartek, 25 listopada, jak co roku, my Salezjanie, modlimy się za Zmarłych Rodziców wszystkich Salezjanów. Msza św. w Ich intencji o godz. 18.30.
 9. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory, podczas których zapalimy pierwszą adwentową święcę. W łączności z Ojcem św. będziemy zanosić modlitwę o szacunek dla rodzącego się życia i rozpoczniemy nowy Rok Kościelny i duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „W komunii z Bogiem”. Wejdźmy w czas Adwentu wyciszeni i duchowo przygotowani. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw nie zagłuszy w nas tego, co nie pozwoliłoby otworzyć nam serca dla Boga.
 10. Za tydzień o godz. 16.15 Rada Duszpastersko – Wychowawcza.
 11. Dziękujemy tym Rodzinom, które w ostatnim tygodniu złożyły swoją ofiarę na malowanie naszej świątyni. Bóg zapłać!
 12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i obfitych darów Bożych.
 13. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielny, Mały Gość, Ola i Jaś, Dominik. Zachęcamy do jej lektury. W przyszłym tygodniu przed kościołem będą rozprowadzane wigilijne świece Caritas, a w sklepiku m.in. kartki świąteczne, lampiony na Roraty oraz medaliki i łańcuszki dla dzieci I komunijnych.
 14. W ostatnim tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Edward Nowicki, l. 76, zam. Reda + Alojzy Buława, l. 86, ul. Tysiąclecia + Zofia Pranga, l. 59, ul. Reja – pogrzeb w środę o godz. 12.00 Bożemu Miłosierdziu polećmy Ich dusze oraz wszystkich Zmarłych naszych Parafian i z naszych Rodzin, a także wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące: Wieczny odpoczynek…
 15. Jezus Chrystus Król Wszechświata niech panuje w naszym sercu i całym naszym życiu. Niech Jego błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy.

Ks. Józef Paliwoda sdb Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *