1. Drodzy Parafianie, Sympatycy naszej Parafii, mili Goście! W dniu, w którym obchodzimy pamiątkę niezwykłego wydarzenia, zstąpienia pośród nas Słowa Przedwiecznego – Światłości Prawdziwej, oświecającej drogi naszego życia, pragniemy objąć wszystkich Was, Wasze Rodziny i całą naszą Wspólnotę Parafialną, pamięcią i dobrymi życzeniami. Chrystus przychodzący do naszych serc, oczyszczonych przez adwentowe czuwanie, niech udziela nam wszystkim mocy do trwania w komunii z Bogiem i wypełniania życia miłością do Niego. Życzymy obfitości Bożych łask, doświadczania Bożej Miłości i Pokoju, tak potrzebnych w codziennym życiu. Przy Żłóbku Bożej dzieciny składamy wszystkim dar kapłańskiej modlitwy, Wasi Duszpasterze – Księża Salezjanie. Ks. Arcybiskup pisze: „Niechaj Święta Bożego Narodzenia – poprzez nasze uczestnictwo w świętej liturgii, poprzez przemianę serc, pomogą nam w tym, co jest niezmiernie ważne dla autentyzmu życia chrześcijańskiego – w pogłębieniu komunii z Bogiem”. Pani Burmistrz życzy „nowej nadziei jaką dają ponownie narodziny Zbawiciela oraz pełnej miłości atmosfery podczas spotkań z bliskimi”.
 2. Mszą św. – Pasterką – rozpoczęliśmy Oktawę i Okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał aż do niedzieli Chrztu Pańskiego, tj. 9 stycznia. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Bóg zapłać!
 3. Msze św. w dniu dzisiejszym według rozkładu niedzielnego /bez godz. 6.30/. O godz. 18.00 Nieszpory, na które zapraszamy.
 4. W Święta Bożego Narodzenia radujemy się, że wśród nocnej ciszy Bóg zamieszkał między nami. Aby przeżyć tę Tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia i jak najgłębiej pochylić się nad radosną Tajemnicą Narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, by nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie.
 5. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy Betlejemskim Żłóbku. Przeżywajmy te Święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną, zwiastującą pokój i miłość. Niech przejawem takiego przeżywania Świąt będzie wspólne śpiewanie w naszych domach kolęd i pastorałek. Nie zaniechajmy tak pięknego polskiego zwyczaju – jest on także wyrazem naszej wiary.
 6. Wszystkim, którzy przyczynili się do radości Bożonarodzeniowej i pomogli w jakikolwiek sposób w ubogaceniu tej radości, a więc Kapłanom za posługę sakramentalną, Panom za ustawienie choinek, Panu Kościelnemu oraz Panom Piotrowi i Adamowi za tak okazałą i piękną szopkę /czyt. szopę/, a także Panu Organiście, s. Joannie, kl. Krzysztofowi Tylutkiemu, którego witamy w naszej Parafii i młodzieży za tak piękny świąteczny wystrój naszej świątyni, wszystkim składamy staropolskie Bóg zapłać!
 7. Tym Rodzinom i pojedynczym Osobom, którzy złożyli i nadesłali życzenia naszej Wspólnocie Salezjańskiej serdecznie dziękujemy.
 8. W poniedziałek II dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Rodziny z Nazaretu. Będziemy modlić się o świętość naszych rodzin. Czyńmy wszystko, by i nasze Rodziny stawały się na wzór tej z Nazaretu. Niechaj stają się one Domowym Kościołem. W tym dniu zapraszamy wszystkie Rodziny: małżonków, młodzież i dzieci na VI Rumski Marsz Rodzin ulicami naszego miasta w Obronie Życia i Świętości Polskiej Rodziny. Marsz rozpocznie się Eucharystią w naszym kościele o godz. 18.30 i następnie wyruszy do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie zakończy się wspólną modlitwą za Rodziny i uroczystym błogosławieństwem każdej obecnej Rodziny. Niech ten szczególny okres Bożonarodzeniowy będzie naszym dziękczynieniem Panu Bogu za życie, za nasze dzieci, naszą młodzież, nasze małżeństwa i nasze rodziny. Gorąco wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w Marszu i prosimy o zabranie ze sobą świec, bądź lampionów. Niech nasza liczna obecność potwierdzi naszą troskę o świętość polskiej Rodziny i będzie przejawem obrony każdego poczętego życia. Msze św. jak w niedziele. Taca przeznaczona jest na KUL.
 9. W I i II Dzień Świąt od godz. 14.00, dzieci i młodzież z Oazy z ks. Januszem rozpoczną tradycyjną kolędnicę po domach w naszej Parafii. Bądźmy dla nich gościnni.
 10. W poniedziałek święto św. Jana Apostoła z błogosławieństwem wina, we wtorek święto św. Młodzianków.
 11. Od wtorku, 28 grudnia, w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić wszystkich naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i Rodzin Boże Błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszym życiem religijnym. Kolęda ma także służyć lepszemu i wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce Parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych Rodzin oraz o sprawach całej naszej Wspólnoty Parafialnej. Zechciejmy dobrze się przygotować do tej wizyty i przeżyć ją jak najowocniej, jako święto rodzinne. W tym dniu, o ile to możliwe, weźmy udział w Eucharystii. Można też zamówić na dzień kolędy zbiorową intencję za mieszkańców danej ulicy. Oprócz kapłanów parafialnych do udziału w kolędzie zaprosiliśmy ks. Szymona Spalonego ze Swobnicy. Rozkład kolędy jest z pewnością w posiadaniu każdej Rodziny; jest wywieszony przy wyjściach z kościoła i w gablotach. W tygodniu kolędujemy od godz. 15.30; w soboty i niedziele od godz. 14.30. Składane przy tej okazji dowolne ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. W czasie kolędy spowiedź przed Mszą św. wieczorną 15 minut wcześniej, a Kancelaria Parafialna czynna tylko w godzinach przedpołudniowych. Czas kolędowania całej naszej Parafii zawierzamy św. Rodzinie z Nazaretu.
 12. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Wspomożycielki.
 13. Zbliża się do końca rok kalendarzowy 2010. Jak poprzednie lata, był on bogaty w wydarzenia w życiu Kościoła i naszej Parafii, a z pewnością i w naszych Rodzinach. Mamy za co dziękować, ale i za co Pana Boga przepraszać. Warto zapytać siebie o to, jaki był dla mnie ten odchodzący rok?… Okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie Starego Roku w piątek o godz. 17.45. Msza św. dziękczynna za miniony Rok o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu wspomnimy także św. Jana Bosko. Pamiętajmy, aby pożegnanie Starego i powitanie Nowego Roku celebrować w duchu wiary i chrześcijańskiej nadziei, z wielką godnością.
 14. W sobotę, 1 stycznia, w pierwszy dzień Nowego 2011 Roku, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Ta maryjna Uroczystość należy do tzw. Świąt nakazanych, a więc zobowiązuje nas do udziału w Eucharystii, które będą sprawowane według rozkładu niedzielnego. O godz. 9.30 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień.
 15. Za tydzień I Niedziela m-ca; o godz. 12.30 Msza św. w int. Ż. Różańca i zmiana tajemnic.
 16. Osoby rezerwujące intencje mszalne na Nowy Rok prosimy o potwierdzenie tej intencji najpóźniej na dwa tygodnie przed terminem rezerwacji. W przeciwnym razie intencja nie zostanie odprawiona, gdyż nie jest nam znana, i przyjmiemy inną.
 17. W poniedziałek Opłatek: o godz. 10.00 – Schola i o godz. 19.30 – Diakonia. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania świątecznej prasy religijnej: Gość Niedzielny, Mały Gość i Dominik. Pod chórem jest wyłożona Gazetka Parafialna.
 18. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Jezusa.
 19. Pan Bóg powołał w tym tygodniu do wieczności:
  + Władysława Kuś, l. 86, ul. Jodłowa
  Bożemu Miłosierdziu polećmy Jej duszę: Wieczny odpoczynek…
 20. Na radosne, spokojne i rodzinne przeżywanie Świąt Narodzenia Pańskiego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *