W Boże Ciało na Stadionie Miejskim w Rumi odbył się Koncert Uwielbienia „Bogu – Chwała!”, który według danych szacunkowych zebrał około 2 tysięcy ludzi, którzy poprzez śpiew i modlitwę chcieli uwielbiać Boga. Koncert, którego organizatorem była nasza Parafia przy współudziale Miasta Rumia stał się doskonałą okazją do radosnego świadectwa wiary, promocji Rumi, a także integracji nie tylko mieszkańców miasta, ale również wszystkich chrześcijan z terenu powiatów wejherowskiego i puckiego oraz Trójmiasta.

Rumia to miasto i gmina w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim nad Zagórską Strugą. Od wschodu graniczy z Gdynią. Z miastami Wejherowem i Redą tworzy zespół trzech miast zwany Małym Trójmiastem Kaszubskim.

Rumia leży przy zachodnich, gęsto zalesionych stokach Pradoliny Kaszubskiej nad ciekiem wodnym o wdzięcznej nazwie Zagórska Struga, w bardzo charakterystycznym topograficznie miejscu, na pograniczu różnych form krajobrazowych. Od północy dzieli ją kanał Redy i tereny bagienne, tzw. Mostowe Błota, od wschodu do morza osłania Kępa Oksywska z równinnymi łąkami, zamknięta od południa bagnami chylońskimi.

Liczba mieszkańców miasta to 47 506 osób. Jest największym miastem niebędącym siedzibą powiatu w Polsce.

Gmina od ponad 70 lat związana jest z Salezjanami, którzy prowadzą tu dwie parafie oraz Gimnazjum i Liceum. Samorząd Gminy od wielu lat wspiera liczne inicjatywy obywatelskie na rzecz kultury i integracji mieszkańców. Tej przychylności organizatorzy Koncertu doświadczyli choćby poprzez udostępnienie Stadionu Miejskiego czy zaangażowanie rumskiego MOSiR-u w organizację tego wydarzenia.

Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację tego niecodziennego wydarzenia poprzez swą modlitwę, ofiarę, zaangażowanie i poświęcony czas, a także wszystkich, którzy byli na Koncercie, zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną w czwartek 18 czerwca o godz. 19.30 do naszego Kościoła.  _DSC0642 _DSC0808

SONY DSC

_MG_0069-2 IMG_48032015-05-04_logo_rumiarumia