1. W dniu dzisiejszym w naszej Parafii oficjalnie rozpoczynają się Uroczystości Roku Jubileuszowego 90-lecia konsekracji kościoła. Kulminacja obchodów Jubileuszu nastąpi 19 czerwca b.r. i potrwa do 29 stycznia 2012 r. Prośmy Boga o duchowe owoce tego Roku Jubileuszowego dla nas wszystkich.
 2. Ten Rok Jubileuszowy rozpoczynamy ze św. Janem Bosko. Jako Wspólnota Salezjańska i Parafialna oddajemy dzisiaj Jemu cześć. Na sumie główna Msza św. ku czci ks. Bosko z odnowieniem przyrzeczeń Współpracowników Salezjańskich. Dziękujemy ks. Zenonowi Klawikowskiemu sdb z Lądu za głoszone dziś do nas Słowo Boże.
 3. Niedziela dzisiejsza /ostatnia stycznia/ jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się za tych chorych i tych wszystkich, którzy im usługują, a są to głównie chrześcijańscy misjonarze.
 4. Dzisiaj o godz. 16.15 Rada Duszpastersko – Wychowawcza.
 5. Dokładnie w poniedziałek przypada w Kościele liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko. Dla Rodziny Salezjańskiej to wielka uroczystość. O godz. 18.00 nabożeństwo do ks. Bosko, następnie Eucharystia. Na spotkanie ze swoim Założycielem zapraszamy Siostry Salezjanki, a także wszystkich Współpracowników Salezjańskich. Zapraszamy również wszystkie Grupy Parafialne. Zapraszamy też naszą młodzież i dzieci, dla których żył i pracował św. Jan Bosko. Po zakończonej Mszy św. oddamy cześć Temu Wielkiemu Świętemu i Patronowi przez ucałowanie Jego Relikwii.
 6. We wtorek, 1 lutego, jako Salezjanie, we Mszach św. polecamy Panu Bogu wszystkich naszych Zmarłych Współbraci, także tych, którzy pracowali w naszej Parafii i tych, którzy spoczywają na rumskich cmentarzach. To także dzień modlitw za Zmarłych; o godz. 18.00 Różaniec z wypominkami i następnie Msza św. zbiorowa za Zmarłych.
 7. W środę, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego; w naszej polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach św., a więc o godz. 7.00; 8.00; 9.00; 17.00 i 18.30 będzie błogosławieństwo Gromnic. O godz. 18.00 Nowenna do Wspomożycielki.
 8. Wszystkich chętnych podjęcia apostolskiej posługi w Obronie Życia Poczętego, a zagrożonego zagładą, zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.30, podczas której odbędą się uroczyste przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy także te osoby, które już wcześniej takie przyrzeczenia złożyły. Na 90-lecie 90 Adopcji – to byłby taki piękny nasz dar. Zachęcamy!
 9. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić Pana Żniwa o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na borykające się z materialnymi trudnościami klasztory i domy zakonne.
 10. W nadchodzącym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  I Czwartek m-ca – na wieczorne nabożeństwo oraz Mszę św. w int. o powołania zapraszamy wszystkich Ministrantów z Rodzicami. W tym dniu czcimy św. Błażeja, który jest Patronem od chorób gardła. Błogosławieństwo świecami po każdej Mszy św.
  I Piątek m-ca – nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w Parafii. W tym dniu okazja do spowiedzi dla wszystkich. Od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci i Msza św. dla nich o godz. 17.00. Od godz. 19.15 okazja do spowiedzi dla młodzieży; o godz. 19.30 Msza św. dla niej.
  I Sobota m-ca – o godz. 8.00 Msza św. w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; następnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu uczcimy także św. Agatę. Poświęcenie chleba i soli po Mszach św.
  I Niedziela m-ca – o godz. 12.30 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic. O godz. 15.00 Eucharystia ze złożeniem przyrzeczeń o abstynencji dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy także ich Rodziców.
 11. Księżom oraz naszej młodzieży bardzo dziękujemy za przeprowadzenie w dwóch turnusach ferii zimowych dla dzieci z naszej Parafii. Dzieciom i młodzieży życzymy w nowym semestrze, i to już od jutra, dużo zapału do pracy z książką w szkole i w domu.
 12. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Chrystusa.
 13. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielny, Dominik i inna. Pod chórem Gazetka Parafialna. Zachęcamy do nabywania i czytania.
 14. Pan wezwał do Siebie w ostatnim tygodniu:
  + Brunon Zaczek, l. 74, ul. Jana z Kolna
  + Elżbieta Kowalska, l. 73, ul. Lipowa
  + Apolonia Siwiec, l. 85, ul. Różana – pogrzeb w tygodniu
  + Czesław Michaluk, l. 84, zam. Gdańsk – pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00
  Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 15. Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy, pomoże nam pięknie i owocnie przeżyć nasz Rok Jubileuszowy.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *