1. Dziś w niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się za powołanych i posługujących w naszej parafii. Dziś obchodzimy Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Ireneusza Trzeszczaka-wieloletniego proboszcza tej parafii. Msza św. o g. 12.30. Jubileusz ks. Stanisława Stachowa w niedzielę 24 kwietnia o g. 12.30. Modlimy się również za salezjanów dk. Krzysztofa Tomeczkowskiego SDB który przygotowuje się do święceń kapłańskich, za kl. Michała, Grzegorza, i Stanisława.
 2. Z okazji imienin ks. Wikariusza Marka Konkola naszego kanclerza złożymy życzenia w niedzielę 24 kwietnia o g. 12.30
 3. Dzisiaj przypada 8. r. nominacji Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia na Metropolitę Gdańskiego. Na wszystkich Mszach św. modlimy się za Ks. Arcybiskupa
 4. Uroczystości odpustowe ku czci Świętego Wojciecha, patrona Archidiecezji w Roku Miłosierdzia i Roku 1050-lecia Chrztu Polski, będziemy obchodzić w IV Niedzielę Wielkanocną, 17 kwietnia o godz. 12.00 na Wzgórzu Wojciechowym Podczas liturgii odnowimy również nasze przyrzeczenia chrzcielne. O godz. 9.00 z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku wyjdzie Pielgrzymka z relikwiami Świętego Wojciecha. Także na trasę pielgrzymkową o godz. 9.00 sprzed kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku wyruszy młodzież, aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 12.00. Szczegóły
 5. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin KEP włączył się w pracę nad projektem, którego celem jest spotkanie liczby osób i organizacji promujących cywilizację życia. Chcą oni obudzić wrażliwość wszystkich Polaków, wierzących i niewierzących, by chronić życie człowieka tak przed narodzeniem jak i po narodzeniu. Przed Kościołem nasi parafianie zbierają podpisy, by ustawodawcy w Polsce chronili życie człowieka.
 6. Dziś zbiórka dla ministrantów honorowych o godz. 19:30 w salce ministranckiej.
 7. Zapraszamy na film ,,Bóg nie umarł 2” w poniedziałek 18 kwietnia na godz. 19:30 do Multikina w Rumi. Bilety po 12 zł. Zapisy w zakrystii po mszach świętych. Bilety do odbioru w kinie przed seansem.
 8. Zebranie Akcji Katolickiej wyjątkowo we wtorek 19 kwietnia po Mszy św. wieczornej
 9. Spotkanie dla wyjeżdżających na Pielgrzymkę „Szlakiem Chrztu Polski” w czwartek 21 kwietnia po Mszy Św. spotkanie w salce Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd Pielgrzymkowy. Proszę przynieść nr PESEL oraz pieniądze. Wpłata może być częściowa lub całość kwoty.
 10. Nabożeństwo do NMP Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 18.00.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o g.19.00.
 12. Oratorium wystawia inscenizację przypowieści z ewangelii.
  Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w przedstawieniu. Próby odbywać się będą w ramach oratorium od najbliższej soboty od 14.00 do 16.00 pod kierownictwem reżysera i scenografa.
 13. Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania w 2017r. Zapisy od przyszłej niedzieli 24 kwietnia u ks. Lecha.
 14. Wolontariusze z Hospicjum św. Wawrzyńca w przyszłą niedzielę zbierają ofiary przed kościołem.
 15. Msza św. w języku kaszubskim zostanie odprawiona w niedzielę 24 kwietnia o godz. 14.00 w kościele Św. Jana z Kęt w Janowie.
 16. Okres Wielkanocny trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego
  – to czas trwania w Komunii. Zachęcam do częstej Komunii św.
 17. Szkoła Hipolita Roszczynialskiego zaprasza na dzień otwartych drzwi. Plakat z informacjami w gablocie
 18. Nasza parafia organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 25 lipca do 1 sierpnia. Koszt uczestnictwa to 450 zł + przejazd. Więcej informacji na plakatach i stornie internetowej lub osobiście u ks. Michała. Spotkanie organizacyjne planowane jest na początku maja.
 19. Prasa religijna do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny.
 20. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.
 21. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Zofia Tyszko, l. 95, zam. ul. Topolowa
  śp. Bożena Wrzeszcz, l. 79, zam. ul. Kopernika
  śp. Katarzyna Szwed, l. 30, zam. ul. Lipowa