1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne, a nade wszystko święte, powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
 2. Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dziękczynna młodzieży za łaskę sakramentu bierzmowania. O godz. 13.30 spotkanie dla Rodziców dzieci Rocznicowych. O godz. 16.15 Rada Duszpastersko – Wychowawcza. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością NMP Wspomożenia Wiernych, połączoną z nabożeństwem majowym. Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo dzieci szczególnie we wtorki i w piątki o godz. 17.00; młodzież w piątki o godz. 19.30.
 4. W poniedziałek przypada święto kolejnego Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli.
 5. We wtorek swoje Imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Panu Bogu polecamy w modlitwie Pasterza naszej Archidiecezji.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej Adoracja, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00; prowadzi Akcja Katolicka. Zapraszamy także innych do udziału we wspólnej modlitwie.
 7. W czwartek na Mszę św. wieczorną i po niej na spotkanie zapraszamy Współpracowników Salezjańskich.
 8. W piątek o godz. 16.00 nabożeństwo i II spowiedź dzieci komunijnych, a także ich Rodziców oraz bliskich. W sobotę Uroczystość I Komunii św. dzieci z klas II w dwóch grupach: o godz. 9.00 i 11.30. O godz. 17.00 wspólne nabożeństwo dziękczynne dla nich. Modlitwą wspierajmy te dzieci, które po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. W sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 9. W sobotę czcimy głównego Patrona Starej Rumi – św. Jana Nepomucena. Zapraszamy mieszkańców na wspólną modlitwę.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w języku kaszubskim. Za tydzień Archidiecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w Gdańsku na Placu Solidarności.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27.06. – 05.07. Bliższe informacje w Parafii NMP W.W.
 12. W okresie letnim, idąc do kościoła, nie zapomnijmy o godnym stroju, a także o uczestnictwie we Mszy św. wewnątrz świątyni zwłaszcza, gdy są wolne miejsca i o wyłączeniu komórek – wszystko po to, by w pełni i nabożnie uczestniczyć w Eucharystii.
 13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Pana i opieki Maryi.
 14. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, List, Don Bosco i Dominik. Pod chórem Gazetka Parafialna. Przed kościołem można nabyć album wydany z racji Jubileuszu 90-lecia konsekracji kościoła. Cena 25 zł.
 15. Pan Bóg wezwał spośród żywych do wieczności:
  + Aleksandra Karnowska, l. 34, zam. Gdynia – pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.30
  Bożemu Miłosierdziu polećmy Zmarłą: Wieczny odpoczynek…
 16. Niech Bóg udzieli wszystkim nam Swego błogosławieństwa.

Ks. Józef Paliwoda sdb
(Proboszcz)


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *