1. Bierzmowanie w naszej parafii przyjmą młodzi parafianie, którzy szczególnie intensywnie przygotowywali się do przyjęcia tego sakramentu. Uroczystość bierzmowania ma miejsce we wtorek 17 marca o g. 18.00. Szafarzem sakramentu jest ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich kandydatów.
 2. Zapraszamy na szczególne rekolekcje z Pismem ŚwiętymSeminarium Odnowy Wiary.
  Jest to cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań po mszy św. wieczornej. Rozpoczynają się one w Wielkim Poście i trwają do niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
 3. Pamiętamy również o tradycyjnych rekolekcjach, które odbędą się w dniach 22-26 marca. Niech Pan Bóg błogosławi głosicielom i nam pozwoli skorzystać z łaski. Nauki głoszone są w niedzielę według porządku niedzielnego, w poniedziałek, wtorek i środę o g. 6.30, 8.00 i 18.00 dla ogółu wiernych i o 19.30 dla młodzieży i pracujących do późniejszych godzin, w czwartek o 9.30 msza z sakramentem namaszczenia chorych. Dzieci i młodzież szkolna uczestniczą w rekolekcjach wg rozkładu podanego w swoich szkołach.
 4. Kosz na produkty spożywcze dla ubogich rodzin wystawiony jest przy ołtarzu NSPJ.
 5. Gorzkie żalew każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 6. W okresie Wielkiego Postu celebracje Mszy trydenckich, przeniesione zostały na godz. 20: 00. W najbliższą niedzielę, 15-go marca do Msza trydencka o godz. 20.00 zostanie ubogacona o wykonanie chorału gregoriańskiego  i polifonii oraz tradycyjnych pieśni pasyjnych. Zapraszamy do wzięcia udziału.
 7. Seans filmowy w Oratorium – „Idealana fala” w niedzielę 22 marca o godz. 17,30 w Oratorium

Film fabularny oparty na faktach, przedstawiający historię miłośnika surfingu, który w poszukiwaniu idealnej fali, „prawdziwej” wolności i innych „głębszych” doznań przemierza Australię, Azję i Afrykę. Pewnej nocy Ian wraz z grupą znajomych wybiera się na połowy homarów, podczas nurkowania zostaje ukąszony przez śmiertelnie jadowitą meduzę i mimo akcji ratunkowej umiera. Przebywa przez kilkanaście minut w śmierci klinicznej, w której zrozumiał, że cały czas poszukuje niewłaściwej „fali” w swoim życiu. Ian powraca do życia i otrzymuje drugą szansę, a jego życie zostaje przemienione przez spotkanie z Bogiem

 1. W niedzielę 15 marca o godz. 14.00 w kościele Bł. E. Bojanowskiego zostanie odprawiona msza św. w języku kaszubskim.”
 2. Prosimy o przekazanie 1% podatku dla młodzieży – ulotki w gablocie za ławkami.
 3. Jest jedno miejsce na pielgrzymkę do ziemi świętej w terminie 25 kwietnia – 3 maja 2015 roku. Wylot z gdańska. Noclegi w starym domu polskim 4 min. od bazyliki Grobu Bożego. Kontakt: Mirosław Słowikowski (*501*019*680*).
 4. Gość niedzielny do nabycia w zakrystii.
 5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi dobry Bóg.
 6. W minionym tygodniu odeszli do Pana
  śp. Irena Kaiser, l. 82, Spółdzielcza, Msza św. żałobna pogrzeb w pon. o g. 11.00,
  Zdzisław Wicka, l.55, zam. Żwirki i Wigury.