1. Nowenna do Bożego Narodzenia dziś o g. 18.00 a w tygodniu po roratach.
 2. Bóg zapłać za dary dla ubogich składane do kosza przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa
 3. Msza św. i spotkanie dla rodzin osób powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego odbędzie się dziś 21 grudnia u ss. Zmartwychwstanek o g. 16.00.
 4. Dziś msza św. w rycie trydenckim o g.16.30.
 5. Kancelaria czynna tylko we wtorek w tym tygodniu, następnie otwarta będzie 3 stycznia.
 6. Opłatki poświęcone w naszym Kościele są do nabycia w Kancelarii po każdej mszy św.
 7. Roraty odprawiamy od poniedziałku do środy o g. 6.00. Dziękujemy za tak liczny udział i trwanie do samego końca w tej porannej adwentowej modlitwie. Jesteśmy zbudowani postawą wielu dzieci, niektórych bardzo małych, dziękujemy naszej młodzieży i starszym, za piękne świadectwo wiary. Bóg zapłać!
 8. Zakończył się  Adwentowy Konkurs Szopek. Dziękujemy organizatorowi (Akcji Katolickiej) i wszystkim, którzy podjęli się wykonania lub pomocy dzieciom w zrobieniu szopki bożonarodzeniowej. Wszystkie są bardzo    ładne i widać zaangażowanie rodzin w wspólne dzieło. Zapraszamy parafian dorosłych i dzieci do obejrzenia prac,  do salki Ministranckiej, gdzie jest zorganizowana wystawa. Ogłoszenie wyników Konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową dziś 21 grudnia, g. 11.00.
 9. Ostatni dzień Adwentu zakończymy 24 grudnia i tego dnia ostatnie Roraty o godz. 6.00.
 10. 24 grudnia, wspominamy Maryję Wspomożycielkę. Msza św. w int. składających prośby i podziękowania o godz. 8.00. Nie ma nabożeństwa ani Mszy św. wieczornej.
 11. 24 grudnia spowiadamy do godz. 10.00. W święta nie spowiadamy.
 12. Przygotowując Wieczerzę Wigilijną zadbajmy w tym wyjątkowym dniu o tradycyjną, chrześcijańską oprawę. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych Rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy uroczyste zapalenie świecy ze słowami: „Światło Chrystusa”, a wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytanie Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa (Łk 2, 1-14), łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i rodzinne kolędowanie. Proszę stół zachować wolnym od alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć nie jest to obowiązek. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności.
 13. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00. Pierwsza Msza św. w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 8.00 i następne według już rozkładu niedzielnego.
 14. Msza św. trydencka odprawiana jest 25 grudnia o 16.30.
 15. Nasza Oaza jak co roku w I i II dzień Świąt udaje się do naszych domów z Kolędnicą. Rodziny, które chciałyby, aby przyjść do nich prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numer tel. Ks. Janusza 600 466 555.
 16. Dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przy ołtarzy Serca Pana Jezusa dzielą się ofiarą, bądź artykułami spożywczymi i innymi, z najbardziej potrzebującymi w naszej Parafii, zarówno Rodzinami, jak i dziećmi.
 17. W niedzielę – 28 grudnia – w Uroczystość Świętej Rodziny w Rumi po raz X odbędzie się Marsz w Obronie Życia i Świętości Rodzin. Rozpoczęcie  o godz. 12.30 uroczystą mszą św. w kościele św. Józefa i Judy Tadeusza. Zakończenie na Cmentarzu Komunalnym poświęceniem, zbudowanego z inicjatywy rumskich parafii, Pomnika Życia Utraconego. Zapraszamy do udziału. Kolekta zbierana w czasie mszy św. będzie przeznaczona na pokrycie kosztów budowy pomnika.
 18. Orszak Trzech Króli wyrusza 6 stycznia z parafii św. Jana z Kęt.
 19. Kolęda w tym roku:
 20. pn 29-gru-2014 Różana; Przyrzeczna; Ogrodowa;
  wt 30-gru-2014 Tysiąclecia; Majkowskiego; Słowackiego
  śr 31-gru-2014
  cz 01-sty-2015
  pt 02-sty-2015 Bławatkowa; Bratkowa; Fiołkowa; Gerberowa; Irysowa; konwaliowa; Krokusowa; Makowa; Nagietkowa; Narcyzowa; Warzywna; Partyzantów;
  so 03-sty-2015 Saperów; Kopernika; Lotników; Sikorskiego;
  n 04-sty-2015 Wybudowanie Dębogórze
 21. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny.
 22. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi dobry Bóg.
 23. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do Pana:
  śp. Władysław Antoni Brzeziński, l. 85, zam. ul. Dębogórska
  śp.Waleska Dułak, l. 84, zam. I Dyw. WP