1. Nasze adwentowe czuwanie powoli dobiega końca. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Na wieńcu adwentowym płoną już wszystkie świece. Jakże blisko już Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Zapytajmy samych siebie: na ile skorzystaliśmy z tego szczególnego czasu łaski? W minionym tygodniu przeżywaliśmy czas Rekolekcji Adwentowych. Wszystkim, którzy wzięli w nich udział, za wspólne duchowe przygotowywanie się na radosne w pełni świętowanie Bożego Narodzenia, dziękujemy. Szkoda, że nie wszyscy odpowiedzieli na nasze rekolekcyjne zaproszenie.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży bierzmowanej oraz ich Rodziców. O godz. 15.00 w kaplicy SS. Zmartwychwstanek Msza św. i Opłatek dla Rodziców i Rodzin Osób Powołanych. O godz. 16.15 Opłatek Rady Duszpastersko – Wychowawczej.
 3. Jutro na Mszę św. o godz. 18.30 i po niej na spotkanie opłatkowe zapraszamy Akcję Katolicką.
 4. Przed nami ostatnie Roraty, które odprawiamy do piątku włącznie o godz. 6.00. Dziękujemy za tak liczny udział i trwanie do samego końca w tej porannej adwentowej modlitwie. Jesteśmy zbudowani postawą wielu dzieci, niektórych bardzo małych, dziękujemy naszej młodzieży i starszym, za piękne świadectwo wiary. Bóg zapłać!
 5. Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia odprawiamy do czwartku włącznie o godz. 18.00. W piątek po zakończeniu Rorat. Każdego dnia rano i wieczorem przed i w czasie Mszy św., a w Wigilię do godz. 12.00, jest okazja do spowiedzi dla tych, którzy jeszcze z niej nie skorzystali tak, byśmy wszyscy mogli świętować radośnie i czystym sercem. W Święta nie spowiadamy.
 6. Ostatni Tydzień Adwentu zakończymy w Wigilię 24 grudnia. W tym dniu, jak każdego m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę. Msza św. w int. składających prośby i podziękowania o godz. 8.00. Nie ma nabożeństwa ani Mszy św. wieczornej. Zadbajmy w tym wyjątkowym dniu o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej Wieczerzy. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych Rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy uroczyste zapalenie świecy ze słowami: „Światło Chrystusa”, a wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytanie Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa (Łk 2, 1-14), łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i rodzinne kolędowanie. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Niech Święta będą dla nas także czasem szczerego i życzliwego zainteresowania się ludźmi biednymi i samotnymi, którzy jakże często są bardzo blisko nas, a nam tak trudno ich zauważyć. A może ktoś skorzysta w tym roku z dodatkowo przygotowanego wolnego miejsca przy stole w naszym domu?…
 7. W Wigilię Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. Radośnie uczcijmy przychodzącego do nas Pana Jezusa. Zapraszamy! Pierwsza Msza św. w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 8.00 i następne według już rozkładu niedzielnego. O godz. 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. W środę o godz. 17.00 na organistówce konferencja dla Rodziców i Chrzestnych.
 8. Za tydzień po wieczornej Eucharystii, a więc ok. godz. 19.30 VI Rumski Marsz Rodzin. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 9. Dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy dzielą się ofiarą, bądź artykułami spożywczymi i innymi, z najbardziej potrzebującymi w naszej Parafii, zarówno Rodzinami, jak i dziećmi. Wspólnie zorganizowaliśmy 120 paczek świątecznych. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla pogorzelców – Rodziny z naszej Parafii.
 10. Zima w pełni i nie odpuszcza. Kolędę więc czas zacząć. W naszej Parafii kolędowanie rozpoczniemy 28 grudnia i trwać będzie do 25 stycznia. Z tyłu kościoła wyłożony jest rozkład kolędy dla każdej Rodziny.
 11. Zachęcamy do obejrzenia z przodu szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez dzieci kl. 0-II SP 1.
 12. Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wszystkiego dobrego od Boga i ludzi.
 13. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielny, Dominik i inna. Zachęcamy do nabywania i czytania. W sklepiku: Pismo św., kalendarze, albumy, książki, płyty z kolędami, a także kartki i różne upominki pod choinkę. Przed sklepikiem: opłatki i wigilijne świece Caritas.
 14. W czwartek przypada kolejna Rocznica śmierci + kl. Zbigniewa Pranczka sdb, spoczywającego na naszym cmentarzu. Zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 15. Na czas oczekiwania na Święta i wyglądania na pierwszą gwiazdkę niech Pan Bóg wszystkim nam błogosławi.

Ks. Józef Paliwoda sdb Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *