1. Przed nami ostatnie Roraty, które odprawiamy do soboty włącznie o godz. 6.00. Dziękujemy za tak liczny udział i trwanie do samego końca w tej porannej adwentowej modlitwie. Jesteśmy zbudowani postawą wielu dzieci, niektórych bardzo małych, dziękujemy naszej młodzieży i starszym, za piękne świadectwo wiary. Bóg zapłać!
 2. Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia odprawiamy do piątku włącznie o godz. 18.00 a w sobotę zaraz po roratach
 3. Okazja do spowiedzi jest w czasie Mszy św. W Wigilię spowiadamy do godz. 12.00. W Święta nie spowiadamy.
 4. Ostatni Tydzień Adwentu zakończymy w Wigilię 24 grudnia. W tym dniu, jak każdego m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę. Msza św. w int. składających prośby i podziękowania o godz. 8.00. Nie ma nabożeństwa ani Mszy św. wieczornej.
 5. Przygotowując Wieczerzę Wigilijną zadbajmy w tym wyjątkowym dniu o tradycyjną, chrześcijańską oprawę. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych Rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy uroczyste zapalenie świecy ze słowami: „Światło Chrystusa”, a wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytanie Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa (Łk 2, 1-14), łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i rodzinne kolędowanie. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Niech Święta będą dla nas także czasem szczerego i życzliwego zainteresowania się ludźmi biednymi i samotnymi, którzy jakże często są bardzo blisko nas, a nam tak trudno ich zauważyć. A może ktoś skorzysta w tym roku z dodatkowo przygotowanego wolnego miejsca przy stole w naszym domu?…
 6. W Wigilię Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. Radośnie uczcijmy przychodzącego do nas Pana Jezusa. Zapraszamy!
 7. Rozkład jazdy autobusów z okazji pasterki w gminie Kosakowo wywieszony w gablocie.
 8. Pierwsza Msza św. w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 8.00 i następne według już rozkładu niedzielnego.
 9. Marsz dla Życia wychodzi z Kościoła Podwyższenia Krzyża św. do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w dniu 30 grudnia po mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 10. Dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przy ołtarzy Serca Pana Jezusa dzielą się ofiarą, bądź artykułami spożywczymi i innymi, z najbardziej potrzebującymi w naszej Parafii, zarówno Rodzinami, jak i dziećmi.
 11. Kolędę rozpoczyna my 28 grudnia, a kończymy 27 stycznia. Rozkład kolędy będzie dostępny od wtorku w gablotach za ławkami na końcu kościoła.
 12. Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wszystkiego dobrego od Boga i ludzi.
 13. W zakrystii prasa religijna a w przedsionku świece wigilijne Caritas i kalendarz misyjny, kartki świąteczne, stroiki, płyty z kolędami.
 14. Z naszej parafii odszedł:
  +Józef Płocki, l. 64, zam. ul. Okrzei