1. Dzisiaj Słowo Boże podczas Mszy św. głosi ks. Szymon Spalony sdb, który kolędował już po raz piąty w naszej Parafii. Za pomoc w kolędzie bardzo dziękujemy. Przed kościołem okazja do złożenia ofiary na cele Domu Nowicjackiego w Swobnicy, w którym przygotowują się młodzi kandydaci do naszego Zgromadzenia, a gdzie pracuje ks. Szymon. Bóg zapłać ofiarodawcom. Dziękujemy też ks. Pawłowi Boike, który kolędował przez ostatni tydzień.
 2. W poniedziałek prosimy o wstawiennictwo św. Franciszka Salezego, od którego bierzemy nazwę jako Salezjanie i Salezjanki. W tym dniu przypada także 24. dzień m-ca, a więc wspomnienie NMP Wspomożenia W. O godz. 18.00 Nowenna przed Obrazem Matki Bożej, następnie Msza św. zbiorowa w intencji składających prośby i podziękowania do Wspomożycielki i błogosławieństwo z Jej wezwaniem.
 3. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 4. W środę w liturgii wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; o godz. 18.00 Nowenna do Wspomożycielki.
 5. W czwartek bł. Jerzego Matulewicza.
 6. W piątek Kościół czci św. Tomasza z Akwinu.
 7. Po wieczornych Mszach św. odprawiamy Nowennę do św. Jana Bosko, którego uczcimy w przyszłą niedzielę. Na sumie główna Msza św. ku czci ks. Bosko – Założyciela Salezjanów i Salezjanek oraz Patrona Młodych z odnowieniem przyrzeczeń Współpracowników Salezjańskich. Zapraszamy wiernych, dzieci i młodzież, a także Siostry Salezjanki i Zmartwychwstanki.
 8. Za tydzień także w naszej Parafii uroczyście rozpoczniemy Rok Jubileuszowy związany z 90. Rocznicą konsekracji naszego kościoła, która przypada 19 czerwca. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Zenon Klawikowski sdb z Lądu.
 9. 2 lutego o godz. 18.30 podczas Eucharystii odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
 10. Kancelaria Parafialna czynna już o zwykłych godzinach.
 11. Kolęda do poniedziałku włącznie zgodnie z wcześniej podanym planem /przeczytać/. We wtorek Kolęda uzupełniająca dla tych Rodzin, które z różnych powodów nie miały jeszcze Wizyty Duszpasterskiej i chcą zaprosić do siebie Kapłana. Zgłoszenia przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej, bądź telefonicznie.
 12. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Pana.
 13. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielny, List, Dominik i inna. Zachęcamy do nabywania i czytania.
 14. Niech Bóg pozostanie z nami przez cały ten nowy tydzień. Przyjmijmy Jego błogosławieństwo.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *