1. Dzisiaj przypada 66. Rocznica zakończenia działań wojennych II wojny światowej na terenie Rumi. Panu Bogu polecamy nasze miasto i jej mieszkańców oraz całą Ojczyznę; Msza św. w tych intencjach, z udziałem pocztów sztandarowych i Władz naszego Miasta, o godz. 12.30. O godz. 16.15 Rada Duszpastersko – Wychowawcza. O godz. 17.30 Gorzkie Żale. Przed kościołem zbiórka pomocy dla poszkodowanych w Japonii.
 2. W środę Adoracja; rozpoczniemy o godz. 16.30, a zakończymy o godz. 18.00 Nowenną do Wspomożycielki. Adorację poprowadzą Róże św. Józefa, św. Elżbiety i św. Dominika Savio. Zapraszamy wszystkich Parafian na wspólną modlitwę.
 3. W czwartek ostatni dzień m-ca, a więc wspominamy św. Jana Bosko. Na nabożeństwo o godz. 18.00 i Mszę św. wieczorną zapraszamy całą Rodzinę Salezjańską oraz Oratorium. Na zakończenie ucałowanie Relikwii ks. Bosko.
 4. W I Piątek m-ca od godz. 9.00 odwiedzimy Chorych w Parafii. Od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci i Msza św. połączona z Drogą Krzyżową o godz. 17.00. Od godz. 19.15 okazja do spowiedzi dla młodzieży i o godz. 19.30 Msza św. połączona z Drogą Krzyżową. Dla ogółu wiernych Droga Krzyżowa o godz. 8.30 i 18.00.
 5. W I Sobotę m-ca o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu przypada VI Rocznica śmierci Ojca św. Jana Pawła II. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w kościele; następnie przejdziemy pod Pomnik Papieża, gdzie zapalimy światełko do nieba. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rumi oraz Parafian!
 6. W sobotę w Parafii NMP Wspomożenia W. o godz. 14.00 skupienie ewangelizacyjne „Adamie, gdzie ty jesteś?”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 7. Akcja Katolicka Archidiecezji Gdańskiej zaprasza w sobotę na Drogę Krzyżową na Kalwarii Wejherowskiej. Nabożeństwo będzie poprzedzone Mszą św. w Sanktuarium o godz. 11.00.
 8. Za tydzień I Niedziela m-ca; o godz. 12.30 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic. O godz. 15.00 Eucharystia dla dzieci I komunijnych oraz ich Rodziców.
 9. W przyszłą niedzielę w kościele p.w. Świętej Trójcy w Gdańsku o godz. 16.00 Koncert dziękczynny „Uwielbia dusza moja Pana za dar Jana Pawła II”. Wystąpi chór Discantus z orkiestrą kameralną. Wstęp wolny.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na beatyfikację Jana Pawła II. Informacje u ks. Józefa.
 11. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Dominik i inne.
 12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Boga.
 13. W czwartek został zamordowany w 39 roku życia i 14 kapłaństwa + ks. Krzysztof Mutka z Gdańska. Pogrzeb w środę w Luzinie o godz. 11.00. Wczoraj zmarł w 63 roku życia, 43 ślubów zakonnych i 36 kapłaństwa + ks. Kazimierz Lewandowski sdb z Rzepczyna – długoletni Moderator Oazy i Wychowawca trudnej młodzieży. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Parafii św. Rodziny w Pile w czwartek o godz. 11.00.
 14. Dzisiaj przypada Rocznica śmierci + ks. Pawła Cyranka sdb, spoczywającego na naszym cmentarzu.
 15. Zmarłych Kapłanów polećmy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 16. Niech Boże błogosławieństwo dopomaga nam w czasie naszego wielkopostnego nawracania się.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *