1. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Wontka, który odprawi we własnej intencji Mszę św. o godz. 8.00. Życzymy Solenizantowi wielu łask od Boga i opieki Wspomożycielki ks. Bosko.
 2. Na Mszy św. o godz. 9.30 młodzież klas II z Gimnazjum składa deklaracje do bierzmowania. O godz. 15.00 Eucharystia dla dzieci I komunijnych z poświęceniem szat komunijnych, a po niej spotkanie dla Rodziców.
 3. O godz. 19.00 zapraszamy na ogólnorumską Mszę św. dziękczynną za dar beatyfikacji Jana Pawła II przy Pomniku „Veritatis Splendor”. Z tej racji nie ma u nas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
 4. Dziękujemy ks. Markowi Poryzała za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy św. okazja do nabycia książek o tematyce duchowej i złożenia ofiary na Ośrodek Wychowawczy im. bł. Jana Pawła II.
 5. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i w piątki o godz. 17.00; młodzież w piątki o godz. 19.30.
 6. Jutro przypada, przeniesiona z dzisiejszej niedzieli, Uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski. O godz. 18.00 w Parafii św. Jana z Kęt Msza św. w int. Ojczyzny w 66. Rocznicę zakończenia II wojny światowej.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej Adoracja, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00; prowadzi Chór. Zapraszamy także innych do udziału we wspólnej modlitwie.
 8. W piątek, 13 maja, czcimy MB Fatimską i pierwszy po przerwie Wieczór Fatimski, połączony z Wielką Nowenną Fatimską przed 100 Rocznicą Objawień Fatimskich, przypadającą w 2017 r. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe, następnie Msza św. o godz. 18.30 w int. czcicieli do MB Fatimskiej oraz w int. Ojczyzny. Procesję Maryjną ulicami naszej Parafii rozpoczniemy po Eucharystii ok. godz. 19.15. Zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 20.30. Przynosimy ze sobą świece. Zapraszamy wszystkich wiernych czcicieli M. Bożej do udziału w tym nabożeństwie.
 9. W piątek czcimy również św. Marię Dominikę Mazzarello – Współzałożycielkę Sióstr Salezjanek.
 10. W sobotę przypada święto św. Macieja Apostoła.
 11. Za tydzień o godz. 16.15 Rada Duszpastersko – Wychowawcza.
 12. W przyszłą niedzielę będzie okazja do nabycia albumu wydanego z racji Jubileuszu 90-lecia konsekracji kościoła. Cena 25 zł.
 13. Dnia 28 maja w Lądzie odbędą się święcenia kapłańskie dk. Krzysztofa Rudzińskiego sdb, pochodzącego z naszej Parafii. Organizujemy na tę Uroczystość wyjazd autokarem. Chętni w tym tygodniu zgłoszą się do Kancelarii.
 14. W dniach 27 czerwca do 5 lipca jest organizowana Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt 2 200 zł + 650 $ (+ przejazd do Warszawy). Bliższe informacje w Parafii NMP Wspom. W.
 15. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana.
 16. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Dominik.
 17. Niech Boże błogosławieństwo dopomoże nam wszystkim dobrze przeżyć nowy tydzień, który daje nam Pan.

Ks. Józef Paliwoda sdb
(Proboszcz)


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *