szopka
 1. Składamy najserdeczniejsze życzenia ks. Brunonowi Borowskiemu z racji 80 rocznicy urodzin. Niech Boża opatrzność strzeże. Proszę wszystkich parafian o ofiarowanie modlitwy, komunii św. w intencji ks. Brunona.

 2. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w niedzielę mszą św. o godz. 6.30. Rozkład podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Kazania głosi ks. Mariusz Słomiński Dyrektor Ośrodka Młodzieżowego w Poznaniu. Taca zbierana w poniedziałek wtorek i środę jest na potrzeby Ośrodka Wychowawczego w Poznaniu. Bóg zapłać. Wieczorne msze św. rozpoczynamy o godzinie 18.00 w poniedziałek wtorek i środę.

 3. Młodzież szkolną, akademicką czy pracującą zapraszamy na nabożeństwa w poniedziałek wtorek, środę o godz. 19.30. 

 4. W ramach rekolekcji  zapraszam na recital Kuby Kornackiego dziś, w niedzielę na godz. 19.30. 

 5. Zakończył się Parafialny Konkurs Szopek przeprowadzony przez Akcję Katolicką ze stowarzyszeniem Fundacji Słowo. Wyniki ogłaszamy dziś o godz. 11.50 w kościele.

 6. Rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia dziś o godz. 18.00. W czasie rekolekcji nowenna będzie po roratach. a od czwartku o godz. 18.00. 

 7. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej zaprasza młodzież na grudniowy Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się w piątek, 21 grudnia br. w parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli w Gdyni Obłużu. Blok tematyczny będzie poruszał tematy miłości, odpowiedzialności, roli dziewczyny w związku oraz powołania do życia w rodzinie i w kościele. Szczegóły na plakacie.

 8. Dziękuję serdecznie za ofiarność w minionym tygodniu dla wielu osób. Dziś jeszcze Caritas rozprowadza świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę wynosi w tym roku 6 zł.

 9. Nowa płyta z kolędami Chóru Św. Cecylii "Gloria in Excelsis Deo" . Płyty do nabycia w od niedzieli 16 grudnia (jako cegiełki na Jubileusz 90- lecia działalności śpiewaczej).

 10. Już trzecią niedzielę przy naszym ołtarzu stoi nowy świecznik. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. Niech Boże Dziecię, którego przyjścia oczekujemy błogosławi całej rodzinie. Tak samo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom dla porzebujących, którzyobficie składają dary do Kosza Caritas, Serca Pana Jezusa.

 11. Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

 12. W środę nie ma nabożeństwa maryjnego i adoracji.

 13. Solenizantom i Jubilatom niech towarzyszy Boże błogosławieństwo i życzliwość przyjaciół.

 14. W miniony tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Jadwiga Kummer, l72, zam. ul. Jaworowa,
  śp. Adrian Starost, l. 36, zam. ul. Żwirki i Wigury, pogrzeb w środę w Redzie w par. Wniebowzięcia NMP o g. 10.00.